Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > PUBG Türkiye’nin ilk Canlı Yayın Stüdyosu, 4K Promedya Tarafından Kuruldu
PUBG Türkiye’nin ilk Canlı Yayın Stüdyosu, 4K Promedya Tarafından Kuruldu
20.12.2019 11:07

Ülkemizde hızla yayılmakta olan E-Spor yayıncılığı halkasına bir yenisi daha eklendi. Daha önceleri birçok farklı E-Spor oyun şirketinin tercihi gibi PUBG Türkiye’nin tercihi de yine 4K Promedya oldu. E-Spor yayıncılığı konusunda oldukça deneyimli olan 4K Promedya, PUBG canlı yayın stüdyolarında çözüm ortağı olarak tercih edildi.

1080/60p kalitesinde projelendirilen sistem altyapısı, ister doğal ister sanal stüdyo olacak şekilde esnek bir yapıya sahip. Ağırlıkta Blackmagic Design ürünlerinin tercih edildiği projede, oyun yorumları, maç istatistikleri, oyundaki yenilikler, turnuvalar vb. gibi konularda içerikler üretilip, canlı yayınların yapılması planlanmaktadır.

Yapılan açıklamada; “E-spor yayıncılığı keyifli, aynı zamanda riskli bir iştir. Turnuva heyecanını kesintisiz aktarmak, rekabet ruhunu yansıtabilmek, oyun ve stüdyo arasındaki trafiği ayarlamak,  anı yakalamak, doğru ekip/ekipman ve tecrübeyle mümkündür. Bu konuda bizleri fikirleriyle doğru yönlendiren, stüdyo ve reji altyapısını sorunsuz oluşturmamızı sağlayan 4K Promedya’ya özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz” denildi.

Merkezi Kore’de bulunan PUBG Corporation’ın küresel olarak Kuzey Amerika, Avrupa, Japonya ve Çin genelinde çok sayıda operasyonel ofisi var. Bu ofislerden yeni bir tanesinin de Türkiye’de açılması bu oyuna gönül vermiş bir çok hayranı tarafından  sevinçle karşılandı. Şirket bundan sonra Türkiye ayağında E-Spor, ürün ruhsatı ve daha birçok konuda proje yürütmeyi hedeflemektedir.

Heyecanlı bir sezon olması dileğiyle...

Hoş geldiniz, PUBG Lite Türkiye…

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.