Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > MediCast, DaVinci Resolve Workshop ile Bahçeşehir Üniversitesi’nde
MediCast, DaVinci Resolve Workshop ile Bahçeşehir Üniversitesi’nde
20.12.2019 12:17

MediaCast, 14 Kasım 2019 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Galata Kampüsü’nde, DaVinci Resolve Workshop’ı  düzenledi. DaVinci Resolve uzmanı Alper Camadan tarafından yapılan sunumlarda katılımcılara Blackmagic Design’a ait DaVinci Resolve 16  yazılımı ve mini panelin iş akışı anlatıldı. 

Workshop’a Hollywood’un en ileri renk düzelticisi DaVinci Resolve  ile yapılan filmlerden oluşan kısa bir  gösterim ile başlandı. Film gösteriminin ardından Resolve 16’nın getirdiği yenilikler ile birlikte  bir editör, bir coloristin gözünden kullanımı üzerinde  konuşuldu. Resolve 16’ya dahil olan kurgu arayüzünün diğer kurgu programlarında olan kısa yollarını nasıl yaptığı ve bunlara artı olarak neler vaad ettiğine değinildi.

Workshop’ın ikinci oturumunda  ise ruh hali ve duyguların renkteki değişikliklerden önemli derecede etkilendiği anlatıldı. Basit renk düzeltmenin çok daha ötesine geçerek hikayeyi tamamlayan ve anlatımına yardımcı olan ışığı ve rengi en etkili şekilde manipüle etmeye olanak sağlayan birinci sınıf yaratıcı renk düzeltme araçları ile görüntüler üzerinde uygulama yapıldı.

Dosya içerik aktarımından kurguya  ve renk düzeltmeye, ses düzenlemesinden export alımına kadar birçok konuya değinilen workshop’ta ayrıca öğrencilere day for night, RAW görüntü işleme, LUT kullanma ve gren yok etme konularında ipuçları  da verildi. 

Öğrencilerin sorularıyla ve pozitif enerjileriyle oldukça yoğun geçen etkinlik, film yapımı üzerine sohbetler ile sonlandı. Gerçekleşen atölye çalışmasıyla öğrenciler medya sektörüne adım attıklarında bilmeleri gereken DaVinci Resolve ile renk düzeltme konusunda bilgi sahibi oldular.

Blackmagic Design ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 45 02 numaralı telefondan MediaCast’i arayabilirsiniz. 

 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.