Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Telos Alliance Omnia MPX Node Çıktı
Telos Alliance Omnia MPX Node Çıktı
20.12.2019 12:23

Güvenilir yayın ses firması Telos Alliance, Omnia MPX Node’u piyasaya sürmeye başladı. Omnia MPX Node, düşük veri hızıyla IP yoluyla eksiksiz bir FM kompozit sinyalini taşıyabilen ilk özel amaçlı kodek donanımı. Omnia µMPX algoritmasından yararlanan MPX Node, 320 Kbps’a kadar düşük veri hızlarında tam bir kompozit sinyali gönderebildiği ve alabildiği için IP radyolar gibi sınırlı kapasiteli ağlar üzerinden FM kompozit gönderimi için ideal. 

Neden IP üzerinden kompozit?

FM istasyonları, uzun zamandır ana ses işlemcilerini kolayca erişip bakım yapabildikleri stüdyoya koymak ile doğrudan kompozit bağlantı yoluyla en iyi performansı verdiği uyarıcıya veya vericiye yerleştirmek arasında karşılıklı ödün vermekle uğraşıyorlar. 

Omnia MPX Node kullanan yayıncılar işlemcilerini stüdyoda tutmanın avantajlarını yaşarken verici tarafında tepe sınırlandırma veya stereo üretimi gerekmeden vericiye RDS/RBDS dahil yönlendirilebilen, yayına hazır, tepe denetimli bir kompozit sinyal ulaştırabiliyorlar. 

Evrensel ve esnek çözüm

Omnia MPX Node, bir kodlayıcı veya kod çözücü olarak yapılandırılabiliyor. Bir çifti eksiksiz bir sistem oluşturuyor. Tek bir kodlanmış µMPX sinyali birden fazla kod çözücüye dağıtılarak Omnia MPX Node aynı kompozit sinyali birden fazla vericiye aktarmak için ideal hale getiriliyor. MPX Node işlemciyi tanımıyor ve her türlü FM işlemciden gelen kompozit çıkışı kodlayabiliyor. Kullanıcılar Omnia.9 MKII ses işlemcisi ve OmniaSST yayın ses yazılımı ile dahili µMPX kodlayıcı opsiyonunun avantajından yararlanabiliyor ve eksiksiz bir STL çözümü yaratmak amacıyla kod çözme için vericiye tek bir Node ekleyebiliyorlar. 

Sade ve eksiksiz özellikli

Kurulum ayarları ve çalışma HTML5 web tabanlı GUI yoluyla yürütülerek, PC, tablet veya akıllı telefon aracılığıyla denetim sağlanabiliyor. Geniş kapsamlı 5x5 GPIO diğer aygıtlarla bütünleşmeyi kolaylaştırıyor. MPX taşıma ve yönetici kullanımı için ayrı Ethernet portları sağlanıyor. Diğer Telos Alliance xNode ürünleri gibi Omnia MPX Node da serin, güvenilir çalışma için fansız. 

Omnia ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 274 69 10 numaralı telefondan Mavi İletişim’i arayabilirsiniz.

 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.