Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Quincy Jones, AKG Yaşam Boyu Başarı Ödülü Aldı
Quincy Jones, AKG Yaşam Boyu Başarı Ödülü Aldı
20.12.2019 12:27

Ünlü yapımcılar, müzisyenler, DJ’ler ve müzik endüstrisi profesyonellerinin ikonik Hollywood Capitol Stüdyolarında bir araya toplandığı gecede efsanevi yapımcı Quincy Jones, AKG Yaşam Boyu Başarı Ödülü ile onurlandırıldı. 

Capitol’ün tarihi A ve B stüdyolarında konuklara Quincy Jones’un desteklediği Grammy ödülleri sahibi Jacob Collier’in performansının yanı sıra mikrofon ve kulaklık markası AKG’nın sembol haline gelmiş geçmişi ve zengin geleceği, çeşitli saran ses deneyimi gösterileriyle sunuldu. Gecede sunucu ve televizyon yayın muhabiri Nic Harcourt, 1950’lerin başlarından bu yana müziğe yaptığı katılarından dolayı Quincy Jones’a AKG Yaşam Boyu Başarı Ödülünü takdim etti.

Quincy Jones şunları söyledi: “Bu sektörde neredeyse yetmiş yıldır çalışan bir müzisyen, besteci, aranjör, kondüktör ve yapımcı olarak her zaman tüylerimi diken diken eden müziğin peşinden koştum. Lionel Hampton, Dizzy Gillespie, Frank Sinatra, We Are The World şarkısının kayıtlarına katkıda bulunan sanatçılar Count Basie Orchestra, The Brothers Johnson, Michael Jackson dahil bugüne kadar müzikleri AKG ses ürünleriyle sorunsuz şekilde sunduk. Yetmişinci kuruluş yılınızı kutlarken AKG’nin önümüzdeki onlarca yıl boyunca müzik kayıt ve dinleme dünyasının vazgeçilmez bir parçası olmaya devam edeceğine hiç şüphem yok.

HARMAN Professional Solutions Küresel Pazarlama Başkan Yardımcısı Erik Tarkiainen yorum yaptı: “Efsanevi kariyeri boyunca Quincy Jones müzik endüstrisinin en sembolik kayıtlarından bazılarını yarattı ve ona bir Yaşam Boyu Başarı Ödülü takdim etmekten onur duyuyoruz. AKG yetmiş yıldır yaratıcılık ve yenilikçilik ruhunu güçlendiren kulaklıklar ve mikrofonlar üretiyor ve bu ruhu Quincy Jones’tan daha fazla benimsemiş biri olamaz.

A stüdyosunda DJ Kita Klane 1950’lerden 1980’lere kadar eski tarz klasiklerle miks yaparak klasik bir hava yaratırken, denetim odasında Nic Harcourt ünlü akustik uzmanı Dr. Sean Olive ile müzik dinleme sanatı hakkında sohbet gerçekleştirdi.

B stüdyosunda konuklar DJ Austin Millz’in setiyle müziğin ve yaratıcılığın geleceğine yolculuk ettiler. Denetim odasındaki bir miks istasyonu sayesinde konuklar AKG K371 stüdyo kulaklıklarını mikserlere takarak Michael Jackson’ın klasik Quincy Jones hit parçası Billie Jean’i dinlediler. Ayrı ayrı müzik aleti ve vokal kanallarını dinlediler ya da canlı olarak kendilerine özgü şarkı miksleri oluşturdular. Konuklar ayrıca bu şarkıların, örneklerin ve seslerin birçoğunun kayıtlı olduğu ISO kabinlerinde onlarca yıl öncesinden çeşitli klasik Quincy Jones şarkılarını AKG stüdyo kulaklıklarını kullanarak dinlediler.

Gece Jacob Collier’ın özel bir performansı için A ve B stüdyoları arasındaki duvarın kaldırılmasıyla zirveye çıkıp sona erdi. Londra’da yaşayan Grammy ödüllü, birçok müzik aleti çalan İngiliz müzisyen Collier, yapımcı Quincy Jones’un en ünlü parçalarından üçünü seslendirdi: Michael Jackson – Human Nature, Frank Sinatra – Fly Me to the Moon, George Benson – Give Me the Night.

AKG by HARMAN ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 312 24 24 numaralı telefondan Ertekin Elektronik’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.