Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Pasifik Kıyısında Anton/Bauer Dionic XT ile Belgesel Çekimi
Pasifik Kıyısında Anton/Bauer Dionic XT ile Belgesel Çekimi
18.01.2020 13:46

Kanada Vancouver Adasının engebeli Pasifik kıyısındaki Tofino adlı küçük kasaba, her şeyden uzaklığıyla eşsiz. Sörf yapan kadınlar, sakin havası ve çevresindeki doğasıyla Tofino, sinemacı Ryan Struck için bir ilham kaynağı.

Ryan son projesinde Tofino is a Place adlı kısa bir belgesel çekti. Tutkulu bir sörfçü olan Ryan, hem su altı hem de su üstünde olmak üzere sörf çekiminde uzman. Tofino’da kadınların sörf etkinlikleri hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için yerel kasaba sakini ve sörfçü Jen Thorpe ile işbirliği yaptı. Kasabaya üç ayrı seyahatin ardından bir başka yerel sörfçü olan ve tamamen kadın sörfçüler üzerine Queen of the Peak’i kuran Chrissy Montgomery üzerinde yoğunlaşan Tofino is a Place’in yapım ve yönetmenliğini gerçekleştirdi.

Ryan ve ekibi su üstü sahnelerin çoğunluğunu bir ARRI ALEXA Mini kamerayla çekti. Dionic XT’ler sadece kamera için değil, dahili USB ve P-TAP portları yoluyla Wooden Camera Follow Focus’lu bir SmallHD 502 Bright monitör ve bir Teradek Bolt 50 XT kablosuz verici ve alıcı için de güvenilir mobil enerji sağladı. 

Ryan deneyimi hakkında konuştu: “Kumsalda, su üzerinde ve ormanda çok zaman geçirdik ve çekimi tamamlayıp tamamlayamayacağımız konusunda yeterli enerjiye sahip miyiz diye hiç endişelenmedim. Kalan çalışma süresi hakkında tereddüdüm olduğunda Dionic XT pile hızlı bir dokunuşla üzerindeki LCD ekran bana kalan çalışma süresini dakikasına kadar gösteriyor. Anton/Bauer piller sadece çok sağlam değil, aynı zamanda küçük ve hafif oldukları için bizimki gibi açık hava çekimlerinde gerçekten fark yaratıyorlar.

Bir gün Ryan’ın ekibi kumsaldaydı ve ALEXA ile çeşitli sörf çekimleri yapıyorlardı. Aynı Dionic XT pillerle gün batımı ve akşama kadar çekim yapabildiler, hatta ay doğarken hızlandırılmış çekim bile yaptılar. 

Ryan açısından Tofino’yu benzersiz yapan nitelikler projeye ilginç bir yön kattı; bir filme ilham veren bir yer, öte yandan bunu hayata geçirmek için yeni yerler keşfetmeyi gerektiren bir film. Tofino is a Place filminin ilk saniyelerinde sörfçü Chrissy Montgomery bunu özetliyor: “Tofino kendinizi kaybedebileceğiniz ve kendinizi bulabileceğiniz bir yer.

Anton/Bauer ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.