Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Modulo Kinetic Medya Sunucu, Artık L-Acoustics L-ISA Immersive Hyperreal Sound Uyumlu
Modulo Kinetic Medya Sunucu, Artık L-Acoustics L-ISA Immersive Hyperreal Sound Uyumlu
18.01.2020 14:59

Modulo Pi’nin ürünü Modulo Kinetic medya sunucusu ile L-Acoustics’in L-ISA Immersive Hyperreal Sound teknolojisi artık tam uyumlu. Artık bir yanda görüntü araç kutusu, diğer yanda uzamsal ses teknolojisi arasındaki çift yönlü etkileşim sayesinde Modulo Pi ve L-Acoustics eksiksiz bir gerçek zamanlı ses-görüntü prodüksiyon çözümü sunuyorlar.

L-ISA Immersive Hyperreal Sound teknolojisi ses tasarım, miks ve işlemeye çok boyutlu, nesne tabanlı bir yaklaşım olarak son derece doğal ve net anlaşılır ses ve sanatçılar ile hayranları arasında daha canlı, otantik bir bağ sunuyor. Bugüne kadar yedi binden fazla gösteride kurulup kullanılan L-ISA, Mark Knopfler ve Bon Iver gibi sanatçılar tarafından kullanıldı ve Artechouse ve Spyscape Museum gibi deneysel mekânlarda sabit olarak kurulu. 

Yeni kuşak medya sunucu çözümleri tasarlayan Modulo Pi, çok üst düzey ve tamamen bütünleşik medya sunucu çözümü Modulo Kinetic’i geliştirdi. 2016 yılında piyasaya çıkan Modulo Kinetic, çok sayıda ödül alan tema parkı Puy du Fou, ünlü dijital sanat merkezi Atelier des Lumieres gibi önemli mekânlarda kendini kanıtlamış bir çözüm.

Modulo Pi Modulo Kinetic’in L-Acoustics L-ISA teknolojisiyle tam bütünleşen yeni bir modelini sunuyor. Uzamsal ses sisteminde artık Modulo Kinetic’in geniş bir önceden yüklenmiş aygıtlar kütüphanesi olduğu için, Modulo Kinetic ile L-ISA arasında çift yönlü etkileşimlere imkân veriyor. 

Bu bütünleşme temelinde Modulo Pi ve L-Acoustics son teknolojili çepeçevre saran ses deneyimleri için görüntü ile uzamsal ses arasında gerçek zamanlı etkileşimler sunuyor.

Böylece operatörler L-ISA çözümünü doğrudan Modulo Kinetic’den denetleyebiliyor ve medya sunucudan uzamsal sesi kontrol edebiliyorlar. 

L-ISA sistemi ayrıca medya sunucuda kodlanan medya veya Modulo Kinetic’in 3D sistemi ile yaratılan içerik ile etkileşebilmek için ses kaynak pan, genişlik, mesafe, yükseklik gibi verileri Modulo Kinetic’e gönderebiliyor da.

Modulo Kinetic içerisindeki takip modülü KineMotion, L-ISA için sertifikalı bir takip sistemi haline geliyor. Modulo Kinetic için bir opsiyon olan yeni optik takip modülü, bu sayede L-ISA ile çalışırken otomatik ses kaynak konumlandırması sağlıyor. 

Modulo Pi

2010 yılında çıkan Modulo Pi, dünya çapında yaratıcılar, yapımcılar ve teknisyenlerin fikirleri alınarak geliştirilen yeni kuşak medya sunucular sunuyor. Kurucu ve CEO’sunun medya sunucuları alanında on beş yıldan fazla deneyime sahip olduğu Modulo Pi, Modulo Player ve Modulo Kinetic adlı iki sistemiyle çok etkileyici görsel deneyimler yaratılmasına yardımcı oluyor. Boyutu ve teknik gereksinmeleri ne olursa olsun her tipte projenin gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanan yenilikçi ve güvenilir Modulo Pi sistemleri, kurumsal etkinlikler, tema parkları, müzeler, turneler gibi çeşitli uygulamalarda yüzlerce yapıma güç kattılar. 

L-Acoustics ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 212 80 75 numaralı telefondan A+SF’yi arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.