Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Dayglo Presents Canlı Yapım ve İnternet Yayını İçin Blackmagic Design Ürünlerini Kullanıyor
Dayglo Presents Canlı Yapım ve İnternet Yayını İçin Blackmagic Design Ürünlerini Kullanıyor
18.01.2020 16:33

Blackmagic Design Dayglo Presents şirketinin; Vulfpeck, Tedeschi Trucks Band, Trey Anastasio Band, Dead & Company, Phil Lesh and Friends, Primus, Jason Isbell and the 400 Unit, The Marcus King Band, Chuck Leavell gibi daha nice gruplar için; kendi mekanlarında ve mekanları dışında düzenlenen konserler ve turneler dahil olmak üzere; canlı yapım ve canlı internet yayın iş akışlarının merkezinde, Blackmagic Design ürünlerini kullandığını açıkladı.

Serbest müzik girişimcisi Peter Shapiro tarafından kurulan, New York merkezli canlı müzik ve medya şirketi Dayglo Presents; projeleri ve mekanları kapsamında yılda yaklaşık 500 konserin gerçekleştirilmesinde; Blackmagic Design’in ATEM canlı yapım switcher’lerini, HyperDeck yayın deck’lerini, Videohub yönlendiricilerini, SmartView monitörlerini, DeckLink görüntü yakalama ve oynatma kartlarını ve bunlardan daha fazlasını kullanıyor. Bunların arasında; Madison Square Garden, Radio City Music Hall, Civic Theatre, Gramercy Theater, Apollo Theater, LOCKN’ müzik festivali, The Scoot Inn mekanlarında düzenlenen konserlerin yanı sıra; New York eyaletindeki Port Chester şehrinin bir simgesi olan The Capitol Theatre ve yine New York eyaletinin Williamsburg şehrinde ve Nevada eyaletinin Las Vegas şehrinde üst kalite müzik, bowling ve geniş kitlelerin beğenisini kazanan Blue Ribbon restoranlar grubunun hazırladığı ve yerel olarak ürettiği bira ve yemekleri bir araya getirerek çığır açan Brooklyn Bowl mekanındaki sabit kurulumlar yer alır. Ayrıca; Relix dergisini ve Relix.com ile Jambands.com adlı müzik sitelerini yayımlayan Relix Media Group ile yaptığı çalışmalar da bunlara dahildir.

Dayglo Presents şirketi ayrıca, Teksas eyaletinin Austin şehri merkezli konser film teknolojisi şirketi TourGigs ile de yakından çalışmaktadır. Bu şirket, mobil bir video kurulumunun geliştirilmesinde yardımcı olmanın yanı sıra, The Capitol Theatre ve Brooklyn Bowl Las Vegas mekanlarındaki internet yayın çözümleri konusunda danışmak üzere görevlendirildi.

Dayglo Presents şirketinin Pazarlama ve Dijital Strateji bölümü başkan yardımcısı Jonathan Healey şunları anlattı: “Dayglo ve Relix şirketleri bir ATEM 1 M/E Production Studio 4K, HyperDeck Studio, DeckLink Studio 4K ve kısa bir süre önce ilave edilen 10 adet HyperDeck Studio Mini cihazlarından oluşan bir gezici video sisteminin sahibidir. Mobil yapım sistemini, 60’ı aşkın turne performansının yanı sıra, Relix Magazin’in gerçekleştirdiği Relix Sessions adlı müzik performansları için hazırlanan, 100’ü aşkın videonun canlı internet yayını için kullandık. İçerik The Relix Channel, YouTube, Facebook platformlarına ve çeşitli sosyal medya kanallarına internet üzerinden yayınlanmaktadır.

Healey sözlerine şöyle devam etti; “Tüm projelerimiz arasında sürekli hareket halindeyiz ve Blackmagic Design ürünlerinin esnekliğini ve kullanım kolaylığını çok beğeniyoruz. Örneğin, kısa bir süre önce, Easy Rider filminin 50. yıldönümünü kutlamak amacıyla, Radio City Music Hall’da düzenlenen ‘Easy Rider Live’ etkinliğinde, mobil yapım sistemimizi kullandık. Filmin müziğinin canlı bir müzik grubu tarafından çalınması nedeniyle, film ve IMAG projeksiyonu arasında görüntü miksajı için ATEM çok önemliydi. ISO kayıtları için, kısa bir süre önce ilave edilen ve kendi taşıma kasaları içinde olan HyperDeck Studio Mini cihazlarından da yararlanıyoruz. HyperDeck Studio Mini cihazları turnede kullanılmadıkları zamanlarda, The Capitol Theatre’de kullanılıyorlar.

Healey sözlerini şöyle sonlandırdı; “VOD içeriği için seçilen görüntülerin kurgulamasında ve sanatçıların yönetiminde ayrıca DaVinci Resolve Studio’yu kullanıyoruz. Blackmagic Design’i her şey için kullanıyoruz çünkü her şeyin üstesinden geliyor. Uygun bir maliyette üst düzey performans sunuyor ve yeni projelere el attıkça, bu ürünlerin yeni bir kullanım şeklini keşfediyoruz.

Blackmagic Design ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 45 02 numaralı telefondan MediaCast’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.