Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Yayın ve Kamu Güvenliği Uygulamaları İçin Soliton Zao Android App
Yayın ve Kamu Güvenliği Uygulamaları İçin Soliton Zao Android App
20.01.2020 10:06

Cep telefonları artık her zaman her yerdeler. Neredeyse her iş için bir uygulama var. Facebook Live gibi birçok uygulamanın kendi canlı görüntü akış yeteneği var, ama haber toplama ve yayınlar için biraz daha gelişmiş bir şey gerekiyor. Güvenilir, çok düşük gecikmeli, karşılıklı konuşmalı, alıcı uçtaki yayın veya VMS ortamları içindeki mevcut iş akışlarının içerisine kolayca bütünleştirilebilir olmaları gerekiyor.

En son kuşak akıllı telefonlar canlı internet görüntü akışı yapabilecek donanım gücüne sahipler, yayın düzeyinde bir doğruluk ve hassasiyetle sıkıştırma yapabiliyorlar ve çok daha pahalı birçok harici kamerayı kıskandıracak bir görüntü izleme deneyimi sunuyorlar.

Zao Android App uygulamasının esnekliği, hem H.264 hem de H.265 sıkıştırmayı destekleyebilmesinden kaynaklanıyor. H.265 HEVC sıkıştırmanın avantajı, aynı görüntü kalitesi için sadece yarısı kadar bit hızı gerektirmesi. Sinyal zayıfken bile tipik olarak bir saniyenin altında düşük gecikmeleri destekleyebiliyor. H.264 eski telefonlarda ve alıcı tarafın H.264’ü desteklediği birçok geri hizmet uygulamasında daha iyi çalışıyor. Zao Android App uygulamasının avantajı, gereksinimlere bağlı olarak iki sıkıştırma modu arasında kolayca geçiş yapılabilmesi.

İçerisindeki tüm karmaşıklığa rağmen uygulamanın kullanılması kolay; canlı görüntü akışı sadece kırmızı bir butonla başlatılıp durdurulabiliyor ve bir Android Smart Watch yoluyla denetlenebiliyor. Işığı açma, enerji tasarrufu için ekranın ışığını kısma, ön ve arka kamera seçenekleri ile bazı aygıtlarda termal kamera, yanlışlıkla değişiklik yapılmasını önlemek için ekranı kilitleme gibi diğer özellikleri de var.

Uygulama özellikleri

Zao Android App yayıncılıkta haber toplama, spor yapımı, sosyal etkinlikler, canlı müzik, yayın istasyonunun MCR odasına geri yönde canlı akış gibi çeşitli televizyon yapım uygulamalarında kolayca kullanılabiliyor.

Kamu güvenliği amaçlı olarak kanuni yaptırım, ambulans ve itfaiye gibi acil müdahaleler, kurtarma, sahil güvenlik çalışmalarında şifrelenmiş canlı görüntü akışlarını bir komut ve denetim merkezine göndermek için kullanılabiliyor.

Alıcı uç farklı müşteri gereksinimleri için HD-SDI, NDI, RTMP (Push & Pull) ve ONVIF uyumlu RTMP gibi çeşitli görüntü formatlarının bir karışımını sağlayabiliyor.

Canlı görüntü akışlarında Zao Android App

Uygulama ön panelden veya tarayıcı tabanlı bir web yönetim uygulaması yoluyla uzaktan denetlenebiliyor. Kamera için ekranın parlaklığını azaltma, karanlık koşullar için ışık, ekran kilitleme seçenekleri var. Gerekirse hedef IP adresi de değiştirilebiliyor.

Alıcı uç

Alıcı uç için yayın veri merkezine ya da komut ve denetim merkezine kurulabilen çözümler var.

HD View

Alıcı uçta bir Windows 7 veya Windows 10 platformu üzerine kurulan bir kod çözücü yazılım. 1 kanallı ve 4 kanallı sürümleri var.

Zao VMS Plus

Azure gibi bir bulut ortamına ya da son kullanıcının kendi veri merkezi içerisindeki sanal bir bilgisayar ortamına kurulabilen bulut tabanlı bir kod çözücü yazılım. Kanuni yaptırım ve diğer acil durum hizmetleri için Zao Media Gateway tercih ediliyor.

Zao Cloud View

Komut merkezinde veya sahada uzaktan canlı görüntü akışlarının izlenmesi ve kaydedilmesi için 6 adede kadar alıcı istemciye ve 12 adede kadar gelen Zao Android şifreli görüntü akışına izin veren, hosting firmasında veya tesis içinde olabilen bir çözüm.

Soliton ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.