Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > ALEXA LF ile Netflix’e Korku Filmi Çekildi
ALEXA LF ile Netflix’e Korku Filmi Çekildi
21.12.2020 16:04

Kanadalı Görüntü Yönetmeni Craig Wrobleski’nin yeni filmi In the Tall Grass, şu anda Netflix’te yayında. Wrobleski bu doğaüstü korku filmini ARRI’nin geniş formatlı kamera sistemiyle çekti. Stephen King ile Joe Hill’in aynı adlı romanından uyarlanan filmin yönetmenliğini Vincenzo Natali yaptı. 

Filmde Becky ve Cal DeMuth kardeşler uzun çalılıklarla kaplı bir alanda kayıp bir çocuğun ağlama seslerinin peşinden gidiyorlar. İzleyiciyi çepeçevre saran üç boyutlu film, zengin ayrıntılarla canlı bir görsellik sunuyor. Wrobleski filmde görüntüleri yakalarken ARRI sistemiyle doğal ve doğaüstü olanı sevdiği doku üzerinde iyi dengeleyebildi.

Wrobleski çalılıkların dokusunu kolayca sergileyebilecek üç boyutlu bir görsellik yaratmak için ALEXA LF kamerayı seçti.

Film izleyiciyi kesinlikle saran bir his veriyor. İzleyenler uzun çalılıkların kendilerini çepeçevre kuşattığını hissediyorlar. Bu özellik Wrobleski’nin geniş bir sensörle çekim yapmayı tercih etmesinde en önemli etken oldu: “Film için bana gelindiğinde ALEXA 65 ile “The Umbrella Academy” filmini çekiyordum. ALEXA 65 inanılmaz ölçüde çepeçevre saran ve ayrıntılı olmasıyla rakipsiz bir çekim aracı. Görüntünün her bir ince ayrıntısını yakalıyor ve çok zengin özellikler sunuyor. Fakat ALEXA 65’i bu yapım için sahaya götürmek çok zor olurdu.

Daha önce ALEXA LF ile deneyimim olmuştu ve bu iş için mükemmel olacağını düşündüm. Sunduğu üç boyut kalitesi ve geniş sensörü, geniş lensle çekim yapmamıza ama lensleri pek de ‘hissetmeden’ çalışmamıza imkan verdi. Eğer oraya klasik Super 35 boyutlu bir sensörle gidip gerçekten geniş lenslerle çekim yapsaydık, kadrajın kenarlarında lensin ve çalılıkların eğrildiklerini görürdük. Bu da gerçekçiliği kısmen bozacaktı. Balık gözü görünümü vereceği için doğaüstü bir dünyadaymışsınız gibi hissetmeye başlayacaktınız. ALEXA LF kadrajı düzleştirmek ama bizi karakterlerin tam ortasındaymış gibi hissettiren o güzel, geniş perspektifi elde etmek için mükemmeldi.

“In the Tall Grass” Wrobleski’nin Netflix için HDR çektiği ikinci film.

ARRI ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.