Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Avustralya’nın Victoria Eyalet Parlamentosunda Exterity IPTV Çözümü
Avustralya’nın Victoria Eyalet Parlamentosunda Exterity IPTV Çözümü
21.02.2020 16:14

Victoria Parlamentosu meclis üyelerini Avustralya’nın Victoria eyaletinin çift meclisli yasama organı içerisinde olan en son gelişmelerden haberdar etmek için IP görüntü, dijital reklam ve müşteri deneyimi teknolojileri alanlarında önde gelen firmalardan Exterity’nin bütünleşik IPTV ve dijital bilgilendirme sistemini kurdu.

Kurulum aslında 2016 yılında başlatılan daha büyük bir projenin parçası. Proje, 160 yıllık Parlamento binasına ek olarak 102 meclis üyesine ilave büro alanı yaratmak için iki katlı bir binanın inşa edilmesiyle meclisin tesislerinin genişletilmesini kapsıyor. Yeni yapı, geçen yıllar boyunca artan yasama ve idari personele yer kazanmak için çeşitli eklentiler yapılan asıl meclis binasının görüş alanını fazla engellememek ve çevresel performansını zenginleştirmek için arazinin içine gömüldü.

Parlamenter Hizmetler Bakanlığı tarafında yürütülen bu proje kapsamındaki IPTV çözümünün kurulumu, meclis üyelerinin ve personelin Yasama Konseyi, Yasama Meclisi ve belli kurul salonlarından gelen canlı görüntülere erişmelerini sağlıyor. Sistem ayrıca haberler üzerinde odaklanarak FTA kanallarına da erişim sunuyor. Görsel işitsel çözümler ve video konferans danışmanlık şirketi Parity ile yakın işbirliği içerisinde çalışan Parlamento, yeni bina içerisinde ve orijinal binaların belli alanlarında yüz doksanı aşkın televizyon ekranı kurulacak bir tasarım geliştirmesi için Exterity firmasını seçti. Exterity IPTV çözümü ayrıca Parlamentonun bu ekranlara göndermek istediği her türlü dijital bilgilendirme içeriklerini de yönetiyor. Sistemi Avustralya’da önemli bir yüklenici firma olan Fredon tedarik etti, kurdu ve yapılandırdı. 

Parlamenter Hizmetler Bakanlığı Meclis Tutanak Müdürü James Scott şunları söyledi: “IPTV kurulumu beklentilerimizi karşılamanın ötesini sunuyor ve zamanında, bütçemizin sınırları içerisinde kalarak teslim edildi. Exterity tüm ağ tabanlı içeriğimizin tedarik edilmesi, kaydedilmesi, yönetilmesi ve çizelgelenmesi için tek firma olarak çözüm sağlayabileceğini kanıtladı. Yönetim yazılımın kullanımı kolay ve gelecekteki gereksinimlerimize göre uyarlamaya izin verecek kadar güçlü.

Her iki meclisten gelen mevcut ses sinyallerinin IP tabanlı sistem içerisinde bütünleştirilmesi için kurulumda hem Exterity IPTV hem de Dante’den geniş ses yetenekleri var. IPTV dağıtımda FTA (karasal) ve Foxtel (uydu) için bir yayın merkezi; yedi adet SDI kartı olan parlamentonun yayın sisteminde ikinci bir yayın merkezi kullanılıyor. IPTV sinyalleri yeni ak yapıdaki 102 büro ve orijinal binalardaki 40 büroda Exterity AvediaPlayer r9300 IPTV PoE medya yürütücüye bağlanan paylaşımlı bir Gigabit Ethernet ağı üzerinde çalışıyor. 

Exterity ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 274 69 10 numaralı telefondan Mavi İletişim’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.