Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Tiltamax Gravity G2X Küçük El Gimbal Sistemi
Tiltamax Gravity G2X Küçük El Gimbal Sistemi
24.03.2020 12:35

Tilta firmasının küçük boyutlu Tiltamax Gravity G2X el gimbal sisteminde kamera sistemlerini sabitlemek için Tiltamax Gravity 3-Axis gimbal ile aynı teknoloji, ama daha küçük bir yapıda var. Maksimum 3.6 kilogram yük taşıyabilen bu gimbal, DSLR, aynasız kameralar, akıllı telefonlar ve GoPro kameralar için ideal.

Tiltamax Gravity G2X’in 45 derece açılı döndürme motoru, uzun kamera kurulumlarını dengelemek için daha fazla yer sağlıyor. Bu açılı tasarım kameranın monitörünün engelsiz olarak görülebilmesine imkan veriyor. 

Gimbal pan ve tilt eksenleri üzerinde tam 360 derece dönüşe, döndürme ekseni üzerinde ise sola ve sağa 60 derece dönüşe imkan veriyor. 

Dört ayrı çalışma modu var; pan ve tilt takip modu, tilt kilit modu, tam sarsıntısız sabit mod, dönme kilit modu. Bu modlar ve kamerayı asabilme yeteneği, hayal edilen çekimleri başarabilmek için sonsuz olanaklar veriyor.

Tiltamax Gravity G2X dört adet 18650 pil tam şarj edildiğinde 10 saate kadar çalışabiliyor. Piller ürün paketinde verilmiyor. Pan motorunun tabanındaki 14.8V 5.5mm x 2.5mm DV giriş/çıkış portu gimbala enerji sağlamak için alternatif yollar sunuyor ve aynı zamanda harici aksesuarlarla da gimbalın kendisi yoluyla çalıştırma imkanı veriyor (port maksimum 3 Amper akım sağlıyor).Tilt motoru üzerindeki bir 5V Mini USB portu sayesinde yakında çıkacak olan Nucleus Nano uzaktan kumandalı follow focus için motor kolayca çalıştırılabiliyor.  Tiltamax Gravity G2X’in kızaklı, hızlı çıkarılabilen plakası, gimbalı hızla ve kolayca kaydırıp çıkararak hemen bir Manfrotto tripod takabilmeye izin veren, standart bir Manfrotto plaka. Gimbalın sol ve sağ tarafındaki ARRI Standart Rosette bağlantıları, gimbala çeşitli el tutma kollarının ve/veya rozet tabanlı aksesuarların takılmalarına imkan veriyor.

Tüm G2X gimbal kollarının üzerinde bulunan 7-11cm ölçüm skalası, tekrar tekrar dengeleme işini artık geçmişte bırakıyor. Kamera bir defa dengeleniyor, işaretler hatırlanıyor, ve aynı kamera paketinin yeniden dengelenmesi her gerektiğinde kolayca tekrarlanıyor. Gimbalın üzerindeki güç butonuna üç kez art arda basıldığında gimbal otomatik olarak kalibre ediliyor, kamera yükü algılanıyor ve motorlar kamera paketinin ideal çalışma ayarlarına göre yapılandırılıyor. 

Tilta ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.