Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Lightbridge CRLS Reflektör Etkinliği İstanbul’da Yapıldı
Lightbridge CRLS Reflektör Etkinliği İstanbul’da Yapıldı
25.03.2020 16:23

Lightbridge ve Türkiye distribütörü Medietek işbirliğiyle 20 Şubat 2020 tarihinde Medietek İstanbul ofisinde CRLS (Cine Reflect Lighting System) reflektör sistemlerinin tanıtımı yapıldı. Film, dizi ve televizyonların ışık profesyonellerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Jacob Ballinger hem ürünler hakkında bilgi verdi hem de pratik uygulamalarla da reflektör sisteminin kullanımına ilişkin  ayrıntıları gösterdi.

Etkinlikte paylaşılan bilgiler şöyle:

Lightbridge, ışık kaynağını konuşmacıdan uzağa koymayı gerektirmeden ışığın doğal kalitesini yükseltmeye izin veren ilk profesyonel anahtar ışık (key-light) çözümünü üretti. Lightbridge C-Reflector doğal bir ışık şiddeti azalışı, daha hızlı iş akışı ve ışıkla renk vermede tamamen yeni seçenekler sunuyor.

Lightbridge Cine Reflect Lighting System (CRLS) doğal ışık akışını maksimuma çıkararak doğal bir görünüm üretebilme yeteneği bakımından eşsiz. Bunu ters kare kuralını en iyi şekilde kullanıp daha az ışık düşüşü yaratarak başarıyor.

Sistemin merkezi Lightbridge C-Reflector. Gerçek bir aynadan klasik muslin yansıtma arasında değişen dört farklı ışık yayma düzeyi sunuyor. Özel tasarlanan C-Reflector’lerin alüminyum kaplamalı, pürüzsüz cilalı, kırışıklık olmayan yüzeyi, ışığın %97’sini hiç renk kayması olmadan yansıtıyor.

C-Reflector’ler ışık saçılması olmadığı için bayrak ve çerçeve gereksinimini azaltıyorlar. Dört ışık yayma düzeyinde ve beş boyutta mevcutlar; 7x7cm, 15x15cm, 25x25cm, 50x50cm, 100x100cm. Çeşitli kitler ve montaj çözümleri, hızlı bir iş akışını garantiliyor.

Lightbridge C-Reflector ışık demetinin içine veya dışına kaydırılarak, ne kadar aydınlatma istendiğine tam doğru olarak karar verilebiliyor. Butona basmadan, renk kayması olmadan kısılabiliyor. Sadece %3 ışık kaybıyla ışık çıkışını maksimuma çıkarıyor, zaman, donanım ve enerjiden tasarruf ettiriyor.

Işığın yansıyan renginde hiçbir değişiklik yaratmayan Lightbridge C-Reflector’ler, sette örneğin sodyum buharlı ışıkları zenginleştirmek gibi uygulamalar için idealler. Hafif C-Reflector’ler gece çekimleri için araçların üzerine monte edilip, var olan sokak lambalarının ışıkları güçlendirilebiliyor.

Her Lightbridge C-Reflector ışığın arkasındaki C-Rail, montajı hızlı ve güvenli bir hale getiriyor. Sette rahatsız edici gürültü yapan, takırdayan metal çerçeveler ve kırışan jeller yok. 

Lightbridge ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 234 82 02 numaralı telefondan Medietek’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.