Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Lawo VSM Release 2020-2 Sürümü Çıktı
Lawo VSM Release 2020-2 Sürümü Çıktı
25.06.2020 11:52

Alman IP tabanlı yayın teknolojisi firması Lawo, güçlü IP yayın denetim sistemi VSM’nin denetim yetenekleri daha gelişmiş olan Release 2020-2 sürümünü sunuyor. 

Yeni Flow State Master işlevi VSM’yi gerçek akış yönlendirme durumunun ustası haline getiriyor. Bu işlevle Lawo’nun IP Broadcast Control System’ı bir IP altyapısının her zaman deterministik bir yönlendirme durumunda olmasını garantiliyor. Ayrıca ağ altyapısında kısmi veya tamamen hizmet dışı kalma sonrası bu durumu otomatik olarak yeniden eski haline getirerek, IP yapım ortamlarına yeni bir operasyon güvenliği düzeyi kazandırıyor.

Stüdyo yerleşim düzenlerinde sık değişiklik yapılan çok stüdyolu tesisler için iyi bir ek hizmet olan Wallboxing işlevi, API denetimli bir IP altyapısında aygıtların taşınmasına imkan verirken akış bağlantılarını sürdürüyor. Büyük bir yapım tesisinde sahne donanımları, monitörler, teleprompter gibi aygıtlar çok hareket eder. Wallboxing bir aygıt yeni bir yerde anahtarlama cihazına bağlandığında mevcut IOP bağlantıların yeniden kurulmalarını garantiliyor. 

Network Bridging ile iki veya daha fazla bağımsız VSM denetimli IP kurulumu ilgili kaynakları paylaşabiliyor. Bir ağ altyapısının ne zaman başka bir ağ altyapısının belli kaynaklarına erişmesi gerekirse, VSM bunu minimum yapılandırma işiyle kolaylaştırıyor ve işlevlerin çoğunu operasyonel iş akışlarına açık tutuyor. Sinyal sağlama sisteminde çalışan bir operatör kaynakları “Shared” olarak işaretliyor, böylece sinyal kullanma sisteminde çalışan operatörler bu sinyallere yerel kullanım için erişebiliyorlar. Sistemler arasındaki bağlantı hatları, bağlı aygıtlar üzerindeki gerçek sinyal tüketimine bağlı olarak VSM tarafından otomatik ve sessizce yönetiliyor. Tipik uygulamalar arasında ülke çapında tesis bağlantıları, tırdan tesise bağlantılar ve giderek artan tırlar arası bağlantılar var.

Lawo ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.