Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Anton/Bauer Titon ile Büyük Slalom
Anton/Bauer Titon ile Büyük Slalom
25.06.2020 13:06

İsviçre’nin karla kaplı dağlarında hava soğuk ve gökyüzü canlı ve mavi. Tek başına bir kayakçı yarışmadan önce ünlü Hoch-Ybing Dağının yamaçlarından aşağı hızla dans ederek son eğitim kayışına hazırlanıyor. Ama bu herhangi bir kayakçı değil, Swiss-Ski A Takımında yarışan İsviçre Alp disiplini şampiyonu Urs Kryenbuehl. Bu anları özel bir ekip yakalayacak. PeakFrames yapımcılıktan Elias Rüetschi ve Moritz Sieber. 

Aksiyon dolu, zorlu doğa sporu filmleri konusunda uzman Elias Rüetschi ile Moritz Sieber, ortak tutkuları olan açık hava sporlarında birçok projede işbirliği yaptıktan sonra PeakFrames şirketini kurdular. 

Çekim için tek şans var

Elias yorum yaptı: “Film çekiminin teknoloji ve prodüksiyon tarafları bizi her zaman büyülemiştir, özellikle de donanımımız harika anları yakalamamızı ve bir öykü anlatmamızı sağladığı zaman. Çekimler için sürekli yüksek dağlara çıktığımız için, her zaman hafif ve küçük, ama tek bir şansımızın olduğu anlarda ilk çekimde en yüksek kaliteyi verecek kadar da güvenilir donanımlar arayışı içindeyiz.

Elias ve Moritz İsviçre Alp disiplini kupası şampiyonu ve World Cup yarışmacısı Urs Kryenbuehl sezonun son eğitim kayışını çekmek üzere görevlendirildiler. Bu slalom hız çılgınlarının mükemmel çekimlerini elde etmek için hızla akıp giden tek bir şans olduğu koşullarda, kullanılan donanımın hızlı, hafif ve tamamen güvenilir olması gerekiyor. PeakFrames ekibi Canon C200 kameralarını Anton/Bauer V-Mount Titon bataryayla çalıştırdı. 

Elias Titon bataryanın hafif ve sağlam bir pakette bu kadar çok güvenilir güç barındırmasına şaşırdı: “Tek bir Titon ile altı saatten fazla çekim yapabildik. Titon sayesinde aşırı düşük sıcaklıklarda bataryanın performansı ve çalışma süresi hakkında endişelenmek zorunda kalmadan, ihtiyacımız olan çekimleri yapmak üzerine yoğunlaşabildik. Bataryanın LCD ekranında veya kameranın vizöründe ne kadar çalışma süresi kaldığını kolayca görebiliyorduk.

Tüm yük Ace XL hidrolik kamera kafası ile birlikte Sachtler’in ultra hafif, sağlam flowtech75 karbon fiber tripod üzerine monte edildi.

Gitmeye hazır ve sarsıntısız

flowtech tripod öyle hafif ki dağlarda taşınması kolay ve çok hızlı kurulabiliyor, bu sayede istediğimiz çekimi yapabilmek için gereken yere gidip zamanında kamerayı hazır halle getirebildik. Hidrolik kamera kafası sayesinde hızlı pan (yatay kamera hareketi) yaptığımız çekimler mükemmel akıcı oldu.

Yüksek kaliteli, taşınması kolay hafif kamera donatımı ve aksiyona hazır kayakçılarla PeakFrames gereken dinamik hareketli çekimleri yakalamak için mükemmel konumdaydı. 

Anton/Bauer ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.