Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Suudi Arabistan Çok Kanallı Ağ ve Playout İçin Imagine Communications’ı Seçti
Suudi Arabistan Çok Kanallı Ağ ve Playout İçin Imagine Communications’ı Seçti
25.06.2020 13:49

Suudi Arabistan Krallığındaki Medya Bakanlığına bağlı SBA (Saudi Broadcasting Authority), ana kanalları için playout teknolojisini Imagine Communications’tan bütünleşik bir çözümle değiştiriyor. Körfez bölgesindeki en saygın yayıncılardan SBA, güvenilir ve profesyonel yayınlar için insan hatalarını ortadan kaldırmak ve günlük operasyonel verimliliği yükseltmek istiyor.

Imagine Communications SBA’nın gereksinimlerini karşılamak için farklı satıcılardan gelen donanımlara dayalı mevcut sistemi değiştirmek için ADCV otomasyon denetimi altında ağ altyapısı, yönlendirme, izleme, kayıt, varlık yönetimi ve playout’u kapsayan, unsurları birbirine uyumlu bir uçtan uca sistem teklifi verdi. Imagine Communications firmasının teklifi büyük ölçüde endüstri standardında Hewlett Packard Enterprise (HPE) iş istasyonları kullanılarak piyasada yaygın satılan (Commercial off-the-shelf) COTS donanım üzerinde çalışan yazılım çözümlerine dayanıyor. SD, HD ve 3G sinyaller arasında geçiş için bir Platinum IP3 yönlendirici içeriyor ve SBA’nın gelişme planlarını desteklemek için gerçek zamanlı IP anahtarlama eklenebiliyor. Ayrıca tüm izlemelerin az yer kaplayan bir kasada yapılmasını sağlamak için bu IP3 yönlendirici bütünleşik çoklu görüntüleyici işlevi de sağlıyor.

Yeni SBA kurulumunda dünya çapında birçok önemli yayın altyapısında kendini kanıtlayan Imagine Communications ADC otomasyon sistemi kullanılıyor. Sistem Versio IOX SAN bellek deposu destekli Nexio+ AMP görüntü sunucularıyla bağlı olup, içerik yönetimi Nexio Motion ile yürütülüyor. Tüm medya iş akışlarını yürütmek için bu üç çekirdek uygulamanın tam bütünleşmesi, ölçeklendirilebilir bir mimari oluşturuyor. Bugün sistem 24 kanallı olup tam yedekli 12+12 kanal yayınlayacak, gelecekte mevcut çıkışı etkilemeden yeni standartlar ve daha fazla sayıda kanal kolayca eklenip genişletilebilecek.

Nexio Motion, SelenioFlex File gibi bütünleşik yazılım araçları yoluyla kalite kontrol, arşiv yönetimi ve dosya kod çevrimi gibi otomatik iş akışları sunuyor. 

İçerik, SBA tarafından belirlenen toplam 60 adet çift yönlü kanallı bir grup Nexio+ AMP sunucu üzerinde yönetiliyor. 7 gün 24 saat sorunsuz çalışma için RAID 60 korumalı bir paylaşımlı SAN bellek grubuna HPE sunucunun ön ucu bağlı. Bunu destekleyen yüksek performanslı bir ağ çözümü, çok yüksek bant genişliğiyle tamamen güvenilir yayını garantiliyor. Tüm görüntü işleme ve kod dönüştürme işlemleri SelenioFlex File’da gerçekleştiriliyor; Selenio 6800+ modülleri fiber bağlantı altyapısını sağlıyor; anahtarlama ve çoklu görüntüleme yetenekleri ise Platinum IP3 yönlendirici içerisinde bütünleşik. 

Yeni altyapı SBA’da INC System Integrations ile birlikte Imagine Communications tarafından gerçekleştirildi. 2020 başında testler başladı, geçtiğimiz günlerde ise yeni sistemle yayına geçildi. 

SBA, Imagine Communications’ın sağladığı bütünleşik playout projesiyle “İş Akışında Üstün Başarı” kategorisinde 2020 Digital Studio Award ödülü kazandı. Ödül 3 Haziran’da Digital Studio Middle East’s 2020 Virtual Awards ödül töreni sırasında açıklandı. 

Imagine Communications ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 283 54 39 numaralı telefondan Bilgipark’ı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.