Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Quicklink Studio Canlı Yayın Bağlantılarında Fark Yaratıyor
Quicklink Studio Canlı Yayın Bağlantılarında Fark Yaratıyor
19.09.2020 14:00

Quicklink Studio, herhangi bir masaüstü veya mobil cihaz ile “çift-yönlü” anında canlı yayın bağlantılarını, dünyanın herhangi bir yerinden 30 saniyeden daha kısa sürede uygulama veya yazılım yüklemeden sağlıyor.

Son zamanlarda güvenlik açığıyla gündeme gelen alternatif uygulamaların aksine Quicklink Studio çözümü, noktadan noktaya şifreleme sayesinde bağlantılarınızın güvenliği en üst seviyede tutuyor.

Yayıncılık odaklı bir çözüm olması sayesinde son zamanlarda COVID-19 nedeniyle birçok sektör tarafından yüklü şekilde kullanılan diğer alternatif video konferans yazılımlarında görülen kapasite aşımları vb. nedenlerden bağlantıda bozulmalar daha sıklıkla yaşandığı izlenmektedir. Quicklink bu gibi sıkıntılara mahal vermemek için en zorlu durumlarda dahi bağlantıyı garanti etmek üzere kendi özel sunucularını kullanmaktadır. Quicklink’in ST55 Studio Browser hizmetine dahil olan bu bulut çözümünde “Quicklink Relay Services” isimli hizmeti sayesinde hem canlı yayın bağlantıları hem de bağlanan kişiye stüdyo geri dönüş görüntü ve sesinde bağlantı garantisi sağlanıyor.

Yayıncılık kalitesindeki Quicklink Studio Server, kullanım kolaylığı ile de öne çıkıyor. İlk defa canlı yayın bağlantısına katılacaklar için dahi herhangi bir detay öğrenmeye ihtiyaç bırakmıyor; çünkü Quicklink Studio ST55 ile Whatsapp, SMS veya e-mail ile canlı yayın konuklarına iletilen linke tıklanması yeterli oluyor. Böylece masaüstü veya mobil cihaz otomatik olarak internet tarayıcısı üzerinden çift taraflı veri alış verişi, kullanıcının cihazı üzerinde tercih edeceği kamera ve ses girişine izin verdikten sonra başlıyor. 

Quicklink Studio çözümü alternatif uygulamalara göre bir çok fark ortaya koyuyor. Uygulama gerektirmeyen, profesyonel yayıncılık donanım standartlarında, stüdyo geri dönüşüyle birlikte düşük gecikmeli, hızlı, full HD, full frame rate, 48 kHz’e kadar yüksek ses kalitesinde, ses kanallarını bağımsız yönetebilen, ayrı interkom kanalı, otomatik adaptif bantgenişliği yönetimi ve günümüzün ihtiyaçlarına cevap veren diğer modern özellikleriyle alanında lider olmaya devam ediyor.

Quicklink ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 549 99 92 numaralı telefondan Aviteng’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.