Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Blackmagic Design UltraStudio Monitor 3G ve UltraStudio Recorder 3G’yi Duyurdu
Blackmagic Design UltraStudio Monitor 3G ve UltraStudio Recorder 3G’yi Duyurdu
18.09.2020 14:03

Blackmagic Design, 3G-SDI ve HDMI bağlantılara ek olarak yüksek hızlı Thunderbolt 3 teknolojisi içeren iki yeni görüntü yakalama ve oynatma çözümü UltraStudio Monitor 3G ve UltraStudio Recorder 3G’yi duyurdu. UltraStudio Monitor 3G ve UltraStudio Recorder 3G, Thunderbolt bağlantıları üzerinden çalışan portatif, cep tipi ürünlerdir ve bu sayede, bir bilgisayarın bataryasından veya güç kaynağından çalıştırılabilirler.

UltraStudio Monitor 3G ve UltraStudio Recorder 3G iki ayrı üründür. Biri SDI ve HDMI video kaydı için kullanılırken, diğer modeli de SDI veya HDMI videonun geri oynatımı için kullanılır.

UltraStudio Monitor 3G ve UltraStudio Recorder 3G, tek bir cihazda hem görüntü yakalama hem de oynatım özellikleri gerektirmeyen portatif işlerde kullanım için mükemmel, son derece küçük tasarımlardır. Düşük fiyatları, ihtiyaç duydukça kullanıcının, kayıt veya oynatım ilave edebileceği anlamına gelir. Bunun iyi bir örneği NLE yazılımı kullanarak görüntüleme yaptığınız durumlardır. Bu durumda UltraStudio Monitor 3G ideal çözümdür. Basit kayıt yapma ihtiyacı olan bir kullanıcı, UltraStudio Recorder 3G’yi seçebilir.

Daha eski Thunderbolt 2 modellerinin yerine gelen bu yeni modeller; daha fazla video formatları, daha büyük renk alanı seçenekleri, RGB video formatları ve düşük bir fiyat gibi, daha geniş bir özellik yelpazesini mümkün kılıyor.

UltraStudio Monitor 3G ve UltraStudio Recorder 3G, gelişmiş yüksek kaliteli video teknolojisi içerir. Bu sayede, en yüksek 10 bit SD/HD kalitede sıkıştırılmamış ve sıkıştırılmış görüntü yakalama ve oynatma işleri için, kullanıcıların sahada çalışmasını mümkün kılıyor.

Kolayca takıp oynatma özelliği ve Thunderbolt teknolojisinin olağanüstü hızdaki aktarım hızlarıyla UltraStudio Monitor 3G ve UltraStudio Recorder 3G; bilgisayarlar arasında kolayca taşınabilirler ve deck ünitelerinden, kameralardan ve canlı video kaynaklarından görüntü yakalayabilir ve monitörlere, projektörlere, medya sunucularına ve bunlar gibi daha nicesine bu görüntüleri çıkarabilirler. Bu; kurgu, görüntü birleştirme, grafik yapımı ve en yüksek kalite videonun ve gerçek çok yönlülüğün beklenildiği, sınırsız yayın ve post prodüksiyon durumları için idealdir.

Blackmagic Design CEO’su Grant Petty şunları söyledi: “UltraStudio Monitor 3G ve UltraStudio Recorder 3G, son derece kompakt oldukları ve Thunderbolt 3 bağlantısı üzerinden çalıştırıldıkları için, her yerde çalışmanıza olanak veriyor. Thunderbolt 3 teknolojisi olan herhangi bir dizüstü veya masaüstü bilgisayara takabilir ve çalışmaya başlayabilirsiniz. 1080p60’a kadar yüksek bant genişliğindeki formatlar için destek ile, cebinize sığabilecek kadar küçük olan bu cihazlar gelişmiş video yakalama ve oynatma çözümleridir. Daha portatif olan bir ürün yoktur.

Blackmagic Design ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 45 02 numaralı telefondan MediaCast’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.