Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Crystal Vision M-KEY ile Görüntü Üzerine Grafik Bindirme
Crystal Vision M-KEY ile Görüntü Üzerine Grafik Bindirme
18.09.2020 14:52

Crystal Vision, IP (SMPTE ST 2022 ve ST 2110 video), SDI veya aynı anda hem IP hem SDI ile çalışan yeni bir doğrusal bindirme çözümü sunuyor. M-KEY bir görüntü akışının veya mat yüzeyin üzerine harici olarak üretilmiş tek bir grafiği bindirebiliyor ve bindirme ve dolgu kaynakları sağlamak için bir karakter üreteci veya grafik PC kullananlara yönelik tasarlanmış, geleneksel bir doğrusal bindirme çözümü. 

M-KEY geniş çeşitlilikte kanal logolama ve grafik bindirme uygulamaları için ideal olup, karışık IP/SDI giriş-çıkışı sayesinde bir IP sinyali içerisine bindirmek amacıyla SDI yazı üreteci kullananlar için etkin maliyetli bir çözüm sağlıyor ve SDI – IP çevrimi de bindirme çözümünün maliyetine dahil. M-KEY, MARBLE-V1 medya işlemci donanımı üzerinde çalışan bir yazılım uygulaması. Vision kasa içerisine yerleştirilen MARBLE-V1 kartı, güçlü bir CPU/GPU işlemciye ve hem SDI hem de 10GbE IP ağ arabirim bağlantılarına sahip. 

M-KEY kullanıcılara bindirme modu seçenekleri sunuyor. Bindirme External Key modunda veya Self key modunda üretilebiliyor ve farklı tiplerde grafiklere uyması için hem toplamsal hem de çarpımsal bindirme mümkün. Bindirilen grafik manuel ve zamanı ayarlı geçişler olarak yavaş yavaş belirginleşip kaybolabilirken, Arka plan veya ön plan alanları zorunlu kılarak, resmin belli alanlarına bindirmeyi önlemek için kırpmalar kullanılabiliyor. Bindirme alanlarını zorunlu yapmak veya kaldırmak için ayarlanabilir eşiklerle bindirme kazancını değiştirmek için Min Clip ve Max Clip kontrolleri kullanılabiliyor. Bu özellik, tam bindirme için yeterli genliği olmayan bir bindirme sinyalini telafi etmek ya da grafik için yarı-saydam bir efekt yaratmak için ideal.

M-KEY’in çoklu sinyal formatlarını desteklemesi mümkün olan en kolay SDI - IP yükseltmesini sunarken, karışık SDI ve IP kurulumlarının yanı sıra tamamen IP veya tamamen SDI ortamlar için de avantajlı. M-KEY’in ağ geçit yolu (gateway) işlevleri, bir IP ortamına SDI bütünleştirmek veya bir SDI ortamına IP bütünleştirmek için kullanılabiliyor. Ağ adres çevrimi, her türlü giriş ve çıkış formatları arasında protokol çevrimi, tek noktaya yayından çoğa yayına adres çevrimi ve medya güvenlik duvarlarının yaratılması için, M-KEY’in IP’den IP’ye çevrim işlevi kullanılabiliyor. IP akışları dört adede kadar çift yönlü 10GbE SFP+ ağ arabirimi üzerinde ayrılarak korunabiliyor. Çıkış trafiği şekillendirme yapabiliyor ve her türlü giriş paketi dağıtımına toleranslı. 

Crystal Vision ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 577 23 77 numaralı telefondan Teratek’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.