Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Geleceğin Geniş Bant Altyapısında Harmonic İmzası
Geleceğin Geniş Bant Altyapısında Harmonic İmzası
18.09.2020 15:00

Latin Amerika’nın önde gelen kablo ve mobil hizmet sağlayıcılarından biri olan ve daha önce TIGO markası altında çalışan Millicom, geleceğe yönelik bulut tabanlı bir kablolu geniş bant mimarisi yaratmak için Harmonic’i stratejik çözüm ortağı olarak seçti. Millicom’un bulut tabanlı 5G altyapısındaki liderliğini tamamlamakta olan Harmonic, LATAM (Latin Amerika) bölgesindeki dokuz ülkede CableOS sanal erişim çözümünü kuruyor.

Harmonic’in ağ sanallaştırma teknolojisindeki uzmanlığı, hızla artan internet tüketimi ve ağ trafiğindeki küresel eğilimlere yanıt verdiği için Millicom’un geniş bant mimarisinin geleceğe hazır olmasını garantiliyor. Sanal bir erişim yaklaşımı benimseyen Millicom, hızla artan müşteri talepleri, piyasa dönüşümleri ve yeni iş fırsatlarına yanıt olarak ağını hızla geliştirebiliyor ve ölçeklendirebiliyor. 

Millicom CTIO Başkan yardımcısı Xavier Rocoplan şunları söyledi: “Latin Amerika çok büyük bir dijital dönüşüm içerisinde ve biz de topluluklarımıza yeni kuşak iletişim hizmetleri sunarak dijital ana iletim hatlarının uyarlanmalarına yardımcı olmaktan gurur duyuyoruz. Harmonic’in sanallaştırmadaki ve bulut tabanlı mimarilerdeki öncü çalışmaları, onu bariz bir seçenek haline getirdi. Harmonic’in CableOS çözümü, artan geniş bant kapasitesi gereksinimlerine hızlı ve ekonomik yanıt verebilmemiz için temel oluşturuyor.” 

Millicom, Harmonic’in CableOS çözümünü geniş esneklik için çekirdek yazılım ve bir Remote-PHY (R-PHY) donanımı kombinasyonu ile karma bir merkezi ve dağıtık erişim mimaride kurdu. Millicom zengin gerçek zamanlı ağ verilerini yüksek kaliteli tüketici deneyimine dönüştürmek için Harmonic’in sürekli bağlantılı CableOS Central bulut yönetim hizmetini de kullanacak. 

Harmonic Kablolu Erişim Operasyonları Başkan yardımcısı Gil Katz yorum yaptı: “Millicom’un her yıl 1 milyon yeni evi abone yapma hedefindeki azmini takdirle karşılıyoruz ve bu girişimde stratejik bir çözüm ortağı olmanın heyecanını yaşıyoruz. CableOS çözümümüz Millicom’un yeni kuşak geniş bant ağlara geçiş sürecindeki kesintisiz başarısını garantilemekte çok yararlı olarak, verimli bant genişliği ölçeklendirme ve çok daha az karbon ayak izi sağlayacak.

Harmonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.