Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sony VENICE İş Akışının Avantajları
Sony VENICE İş Akışının Avantajları
20.10.2020 09:53

Sony VENICE; XAVC, MPEG2 ve Apple ProRes kodeklerde dahili kayıtlar yapıyor. AXS-R7 harici kaydedicinin de eklenmesiyle Sony’nin üstün 16 bit doğrusal RAW ve 16 bit geniş ton aralığı (16-bit eXtended Tonal Range — Original Camera Negative) X-OCN elde ediliyor. X-OCN formatı 6K’ya kadar çözünürlükler ve yüksek dinamik aralık (HDR) sağlarken, makul bit hızlarını koruyor.

Full-Frame 6K’ya kadar çözünürlüklerde VENICE desteği

X-OCN her renk bileşeni için 16 bit derinlikle Full-Frame modundayken 6K’ya kadar çözünürlüklerde VENICE’in tüm dinamik aralığını yakalıyor. Kameranın 6K çözünürlüğü, AXS-R7 kaydedici tarafından doğrudan X-OCN dosya formatında kaydedilebiliyor. 

Ultra-Wide Color Gamut ve HDR iş akışlarıyla 16 bit kayıt

10 ve 12 bit formatları çok aşan X-OCN, her renk bileşeni başına 65.536 ton derecesi veya 280 trilyon renk tonu kaydediyor. Bu grilik skalası tonlarındaki en üstün kalite olup, renk derecelendirmede çok ince ayrıntılar için dev bir renk paleti ile renk uzmanlarıyla editörler için daha geniş esneklik yaratıyor.

X-OCN kayıtla kararlı post prodüksiyon iş akışları

Dosyaları çoğu dizüstü bilgisayarda gerçek zamanda oynatılabilen X-OCN ile çalışmak, Sony RAW ile çalışmak kadar kolay. Debayer, kurgu, derecelendirme ve dosya yönetimi için araç seçenekleri sunuyor. 

Küçük X-OCN dosyaları daha hızlı aktarılır

X-OCN RAW formatının kalitesi ve çok yönlülüğü ile geleneksel kodeklerin kolay oynatım ve küçük dosya avantajlarını bir araya getiriyor. Daha uzun kayıt süreleri, daha hızlı dosya aktarımları ve daha uygun maliyetli post prodüksiyon elde ediliyor. X-OCN - Standard (ST) modunda 16 bit Scene Linear’ın muazzam ayrıntılarını, resim bilgilerini ve sinyal işleme gücünü koruyor. Daha küçük dosya boyutları gerekip 16 bit Scene Linear’ın efsanevi resim kalitesi ve görüntü işleme esnekliği korunmak istendiğinde, X-OCN – Light (LT) modu seçilebiliyor. 

X-OCN kodek ile uyumlu iş akışı araçları

X-OCN, Adobe Premiere CC, Calibrated {Q} Sony RAW Decode eklentisiyle
Apple Final Cut Pro X, Sony RAW AMA eklentisiyle Avid Media Composer, Blackmagic DaVinci Resolve, Colorfront OSD ve FilmLight Baselight gibi başlıca tüm doğrusal olmayan kurgu yazılım araçları tarafından destekleniyor. 

ACES renk yönetimi

  • VENICE 5.0 aygıt yazılımdan beri kameradan gelen çıkış sinyalleri üzerinde ACES modlarını destekliyor. Yapımın başından itibaren ACES kullanılan farklı iş akışları için avantajlı. Sette VFX veya Unreal Engine kullanılırken daha da avantajlı. Her şeyi tek standartta tutmak ve farklı ayarlarla iş akışlarını eşleştirmek zorunda kalmamak, zaman kazandırıyor ve yapımların maliyetlerini azaltıyor. 
  • Zeiss eXtended Metadata ve Cooke i3/i2 protokolü desteği
  • FW V6 Gyroscope Data kaydı
  • Yeni art dosya iş akışı
  • Sony’nin PVM-X1800 ve PVM-X2400 TRIMASTER 4K HDR monitörleriyle 4K HDR izleme
  • XAVC, MPEG HD ve Apple ProRes kodeklerde dahili kayıt
  • İki adet SxS bellek kartı yuvası
  • Aynı anda iki farklı formatta kayıt
  • AXS-A ve SxS bellek kartlarını destekleyen ve macOS bilgisayarlara bağlanan iki adet AXS-AR1 Thunderbolt kart okuyucu
  • Thunderbolt 2 arabirimiyle 12 dakikada 1 saatlik malzeme aktarımı.
Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.