Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Epiphan Video Pearl Nano Tek Kanallı Görüntü Kodlayıcı
Epiphan Video Pearl Nano Tek Kanallı Görüntü Kodlayıcı
21.10.2020 12:24

Epiphan Video’nun Pearl kodlayıcı donanımı ailesi, küçük yapısında güçlü özellikler sunan çok yönlü, tek kanallı Pearl Nano ile genişliyor.

Epiphan Pazarlama Başkan yardımcısı David Kirk açıkladı: “Pearl Nano ile müşterilere Pearl-2 veya Pearl Mini gibi her şeyin bir arada olduğu bir sisteme gereksinim duyulmayan uygulamalar için daha uygun bir çözüm sunmak istedik. Her etkinlik çok sayıda giriş veya kanal gerektirmiyor, ve sadece tek bir kamera ve mikrofon gereken görüntü katkılarını kodlama uygulaması var.

Kullanıcılar Pearl Nano’yu var olan bir görüntü yapım kurulumuna ekleyip aygıtın görüntü akış ve kayıt yeteneklerinden de yararlanabiliyorlar. Nano’nun geniş görüntü akış protokolleri desteği, hem Secure Reliable Transport (SRT), HTTP (DASH) üzerinden Dynamic Adaptive Streaming ve HTTP Live Streaming (HLS) gibi modern protokolleri, hem de RTMP ve RTMPS gibi standart protokolleri kapsıyor.

Pearl Nano diğer tek kanallı kodlayıcılarda yaygın olmayan veya hiç görülmeyen birçok özelliğe sahip. Aygıtın ön tarafındaki ekran, temel yapılandırma ve denetimin yanı sıra, internet görüntü akışı ve kayıt sırasında onay takibine imkan veriyor. Arka taraftaki girişler arasında HDMI ve SDI video, profesyonel ses için iki adet line-level XLR portu, bir HDMI program çıkışı, ve monitörlerde sıfır gecikmeli içerik görüntüleme için bir HDMI geçişi var. Kurulumu daha da kolaylaştırmak için Pearl Nano, DC gerilimin yanı sıra PoE+ (Power over Ethernet Plus) enerjiyi de destekliyor.

Pearl Nano’ya özgü diğer bir özellik, kişisel düzen oluşturucu. Kullanıcılar video programlarını dinamik arka plan, grafikler, metin bindirmeler ve diğer bileşenler içeren tek kaynaklı veya iç içe resim (PiP) kullanarak düzenleyebiliyorlar.

Pearl Nano’nun SRT yeteneklerinin yanı sıra, web tabanlı kullanıcı arayüzü ve Epiphan aygıtlarının yapılandırılması ve izlenmesi için merkezi bir platform olan Epiphan Cloud yoluyla uzaktan erişilebilirlik de var. Bu sayede yapımcılar dünyanın her yerinde bulunan Pearl sistemlerini uzaktan yönetip denetleyebiliyor, olası yapılandırma hatalarını azaltıp genel olarak yapımı kolaylaştırabiliyorlar. 

Pearl-2 ve Pearl Mini gibi, Pearl Nano da LDAP, 802.1x, SL gibi ileri güvenlik özellikleri ve kullanıcılara ön taraftaki ekrandan etkinlik başlatma ve durdurmayı mümkün kılan Kaltura ve Panopto görüntü platformlarıyla tam bütünleşme sunuyor. Bir Pearl sistemi için ilk olarak bir genişletme bölmesi sayesinde kullanıcılar ek yerel bellek kapasitesi için bir M.2 SD yerleştirebiliyorlar. Pearl Nano kayıtları sistemin SD kart yuvasına takılan bir SD karta ya da bağlanan USB veya ağa bağlı bellek (NAS) aygıtlarına depolayabiliyor. 

Epiphan ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 549 99 92 numaralı telefondan Aviteng’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.