Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sony IP ve Bulut Yapımlarını Geliştirmek İçin Nevion’u Aldı
Sony IP ve Bulut Yapımlarını Geliştirmek İçin Nevion’u Aldı
21.10.2020 13:11

Sony Imaging Products & Solutions Inc, yayıncılık ve diğer uygulamalara uçtan uca IP ve bulut tabanlı yapım çözümleri sağlayan portföyünü daha da zenginleştirmek için Nevion AS adlı sanal medya yapım çözümleri şirketini satın aldı. 2019 yılının Temmuz ayından beri Nevion’un küçük bir hissedarı olan Sony, kalan payları da alarak bir alt firması haline getirdi. 

Sony son on yıldır IP tabanlı yapım yeniliklerinde ön saflarda yer alıyor. Son yıllarda donanım, tesis ve hatta personelin farklı yerler arasında paylaşılmasına imkân verip verimliliği ve etkinliği arttırdıkları için yayın ve diğer iş alanlarında uzaktan yapım çözümlerine ve uzaktan bütünleşmeye (REMI) talep artıyor. Covid-19 virüsünün yayılması bu eğilimi hızlandırdı ve uzaktan çalışma ile kaynak paylaşımı sağlayan tesis içi sistemlerle bulut işlemenin bir araya getirilmesi, yayın ve yapım dünyası için işlerin devamının planlanmasında temel haline geldi. 2019 Temmuz ayından bu yana Sony Nevion ile stratejik bir ortaklık yürütüyor ve her iki firma da bu pazarlara yönelik olarak işbirliği yapıyorlar. Bu yatırım sayesinde Sony Nevion ile çok daha yakın ilişki kurabilecek ve daha fazla bütünleşik çözüm sunabilecek.

Sony Imaging Products & Solutions Inc Medya Çözümleri Başkan Yardımcısı Mikio Kita şunları söyledi: “Her zaman müşterilerimizden gelen geri bildirimleri dinliyor, beklentilerinin ötesine geçecek yenilikler sunmak için çok çalışıyoruz. Bu yatırımla, yoğunlaştığımız çalışma alanlarından biri olan IP tabanlı uzaktan yapımların düzeyini yükseltiyoruz. Sony Group olarak ‘uzaktan’, ‘gerçek’ ve ‘gerçek zamanlı’ çözümler başarmak için teknolojilerle çalışmaya devam ediyoruz. Nevion’un bilinen uzmanlığıyla müşterilerimize daha bütünleşik ve optimal deneyimler sunacağız.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.