Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Lawo’dan Dünyanın İlk Genişletilebilen Gerçek IP Çoklu Görüntüleyicisi
Lawo’dan Dünyanın İlk Genişletilebilen Gerçek IP Çoklu Görüntüleyicisi
21.10.2020 15:14

Lawo vm_dmv, Lawo’nun V_matrix IP yönlendirme ve işleme platformuna yönelik, mevcut vm_mv16-4, vm_mv18-4 ve vm_mv24-4 çoklu görüntüleyici serisini tamamlayan bir sanal modül uygulaması. V_matrix C100 yazılım tanımlı sinyal işleme çözümünü, dağıtık, esnekçe genişletilebilen, gerçek bir çoklu görüntüleyiciye dönüştürüyor.

vm_dmv uygulaması, birçok modülün bir arada ağ oluşturdukları dağıtık bir mimariye dayanıyor. Bu modüller aynı V_matrix kasasında, farklı kasalarda, hatta farklı coğrafi bölgelerde tutulabiliyor. Aslında IP yoluyla ağa bağlandıkları sürece her yerde olabiliyorlar. 

Her vm_dmv çoklu görüntüleyicide sadece fiziksel donanımla (12 adede kadar SDI girişi) ve ağla (2 adet 40GbE) sınırlı, istenen 4K/3G/HD/SD kombinasyonuyla 24 adede kadar kaynak alabilen bir giriş katı var. Bu kaynaklar vm_dmv tarafından daha küçük boyuta indiriliyor (downscale) ve Lawo LiveView IP akışları olarak ağa geri veriliyor.

Giriş katına benzer şekilde her vm_dmv her biri 64 kaynak/PIP içeren dört adede kadar 3G mozaik veya tek bir 4K mozaik (128 kaynak) yaratabilen bir çıkış katına da sahip. Çıkış katı kullanıcının PIP’ler (Picture-in-Picture) için istediği boyutu otomatik olarak hesaba katarak, gereken LiveView akışlarından bir mozaik derliyor. Çıkış katı hem kendi giriş katı tarafından ürettiği LiveView akışlarını kullanabiliyor veya ağdan diğer LiveView akışlarına abone olabiliyor. 

Her vm_dmv ağdaki herhangi bir vm_dmv’den LiveView kullanabildiği için, ağa eklenen her vm_dmv uygulamasıyla doğrusal olarak ölçekleniyor, bu sayede esnekçe genişletilebilen dağıtılabilen bir çoklu görüntüleyici sunuyor. 

Sonuç olarak hem dünyanın ilk esnekçe genişletilebilen çoklu görüntüleyicisi elde ediliyor, hem de kabin rafı yeri, ağırlık ve güç tüketiminden tasarruf ediliyor. Ayrıca Lawo’nun V-matrix platformu C100 donanımlarının çalışırken değiştirilip farklı sanal modüllerin yüklenebildiği, yazılım tanımlı işlevleriyle biliniyor.

LiveView kod çözme sistemi

Bu sunucu tabanlı çözüm sayesinde V_matrix vm_dmv çoklu görüntüleyici eksiksiz uçtan uca görünürlük için aynı ekran üzerinde hem yapım (ST2110/ST2022-6) hem de yayın (MPEG/OTT) formatlarını gösteriyor. LiveView kod çözme sistemi her türlü Lawo LiveView özellikli ürünle yüksek kare hızlı MPEG-2/H.264/HEVC kod çözmeyi bütünleştiriyor. 

  • V_matrix çekirdek işleme donanımı için Virtual Module (VM)
  • Sınırsız girişler ve kafalar içerebilen dağıtık çoklu görüntüleyici mimarisi
  • 4K, 3G, HD ve SD çözünürlüklerde IP ve SDI kaynaklarının tam desteği
  • Gömülü ve ayrık ses desteği
  • Ultra düşük gecikmeli piksel mükemmelliğinde mozaikler
  • Lawo theWALL ile sezgisel sürükle-bırak mozaik yapılandırması.

Lawo ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.