Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Quicklink Studio Sayesinde Salgına Rağmen Canlı Etkinlik
Quicklink Studio Sayesinde Salgına Rağmen Canlı Etkinlik
20.10.2020 15:29

Canlı ve dijital etkinlikler konusunda uzman, ödüllü yaratıcılık ajansı Smyle, uzaktan yüksek kaliteli içerik yakalamak için Quicklink Studio kurdu. 

Geçtiğimiz Mart ayında Covid-19 pandemisi yüzünden canlı etkinlikler tamamen durdu ve bunun sonucunda kısıtlamalar kondu. Smyle müşterilerinin etkinliklerini online yapabilmek için yenilikçi olmak zorundaydı. Yayıncılık ekibine yönelen Smyle, daha sonar kaydedilecek ve/veya internet yayını yapılacak uzaktan gelen görüntülerin, VT playback’lerin, sunum içeriklerinin ve grafiklerin canlı miksini gerçekleştirebilmek için Birleşik Krallık ana bürosunda çok sayıda denetim galerisi yapılandırdı. Bir interkom ve uzaktan izleme çözümü de kurularak, müşterilerin ve tesis dışındaki personelin galeri ekibine ve uzaktan katkıda bulunanlara evlerden geri bildirimde bulunabilmeleri sağlandı.  

Smyle yayıncılık ekibi, uzaktan katkıda bulunanların gereksinimleri için Quicklink ST55 ile yüksek kaliteli, iki yönlü iletişim sağladı. ST55 sayesinde Smyle, uzaktan çalışanların uygulama veya yazılım kurmadan herhangi bir masaüstü veya mobil aygıttan çift yönlü katkılar alabiliyor. Katkıda bulunacak katılımcılar SMS, WhatsApp, e-posta veya basit bir URL linki oluşturularak davet edilebiliyor. Bir operatör Quicklink Manager’dan katılımcının aygıt kamerasını, mikrofonunu ve hoparlör ayarlarını uzaktan denetleyip yapılandırabiliyor. 

Smyle Mayıs ayında yaptığı yatırımdan bu yana Quicklink çözümlerini kullanarak çok sayıda müşterisi için üç yüzden fazla oturumu kaydetti ve internette yayınladı. Ekip galerilerde kraliyet üyelerinden milletvekillerine, CEO’lardan müşterilere kadar herkesi konuk etti ve tamamı Quicklink Manager yoluyla gönderilen güvenli bir web linki üzerinden bağlandı.

Smyle Quicklink Studio’nun (ST55) yanı sıra profesyonelce yönetilen yüksek kaliteli katkılar için Quicklink ST500 (Studio-in-a-box) de kullanıyor. Bu “hepsi bir arada” tarzı, kullanımı kolay portatif ünite, bir Panasonic PTZ kamera, dahili aydınlatma, LCD dokunmatik ekran ve ses arabiriminden oluşuyor ve Quicklink Manager portal kullanılarak bir Chrome web tarayıcıdan uzaktan denetlenebiliyor. ST500 sayesinde Smyle en yüksek kalitede yayın katkı görüntülerini alabiliyor.

Quicklink ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 549 99 92 numaralı telefondan Aviteng’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.