Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Soundcraft Ui Mikserlerle Şarkı Yazarlığından Sahneye Geçmenin 8 Yolu
Soundcraft Ui Mikserlerle Şarkı Yazarlığından Sahneye Geçmenin 8 Yolu
20.10.2020 15:32

Müzik yapanların ve içerik yapımcılarının çoğu, yaratıcı dünyalarının merkezinin mikserleri olduğu konusunda hemfikir. Kayıt, yayın, canlı performanslarda mikserler en basitiyle aynı işlevleri yerine getiriyorlar; ses sinyallerinin girişini alma, ses sinyallerini yönlendirme ve birleştirme, ve bu ses sinyallerini yeniden dışarı gönderme. 

Soundcraft Ui Series mikserler, tamamı telefon veya dizüstü bilgisayardan kablosuz denetlenebilen miks işlevleri, I/O ve profesyonel düzeyde DSP donanımıyla yaratımdan performansa, yani bestecilikten şarkıcılığa geçişi kolaylaştırmak için tasarlandı. Ama Ui konsollar miks sistem olmanın ötesinde, bir USB sürücüye veya istenen dijital ses iş istasyonunu (DAW) çalıştıran, ağa bağlı bir bilgisayara çok kanallı kaydı destekleyen üstün kayıt araçları da. 12 kanallı Ui12, 16 kanallı Ui16 ve tam yüklü, Ableton Live 10 Lite içeren 24 kanallı Ui24R modelleri var. 

1. İş istasyonunuz daha akıllıca çalışsın
Ui mikserinizi iş istasyonunuza bağlamanız o iş istasyonunun yeteneklerini arttırır; tutarlı bir giriş ve çıkış matrisi sağlayarak, daha zengin yaratıcılığın kapısını açıyor. Ve hangi iş istasyonu üzerinde çalışırsanız çalışın, ayarlarınız oturumdan oturuma aynı kalır. 

2. Provaya geçişi kolaylaştırın
Birçok ses aracı, iş istasyonuna bağlı geleneksel bir I/O kullanarak yazmanızı sağlamak için tasarlanır. Bu durumda prova veya canlı yayına sıra geldiğinde stüdyo oturumu sırasında kendinizi aynı yerlere geri dönerken ve müzik grubu üyeleri için her şeyi yeniden düzenlerken bulursunuz. Ama tüm yaratıcı süreç boyunca bir Ui kullanırsanız, bir provaya veya yayın donanımına geçiş, sadece toplu ayarlara gidip grup üyeleriyle paylaşmayı gerektirir.

3. Sosyal mesafeli kablosuz çalışma
Ui’ın kablosuz uzaktan kumanda özellikleri, güvenlik ve stressiz çalışma için uzaktan ses kontrolüne ve sanatçıları uzak konumlandırmaya imkan veriyor.

4. Daha iyi miks yetenekleri geliştirin
Birçok müzisyen karantina çevrim içi eğitim kaynaklarından yararlanıyor. Ama mikserin her işlevini bizzat denemek, fikirleri uygulamak, pratik yapmak önemli. 

5. Ünlü yıldızlarla sanal ses kontrolü yapın
Canlı ses kontrolü stüdyodakinden farklı beceriler gerektirir. Ses sorunlarını gösteriden önce çözmek için dikkatli olmalı, hızla etkileyici bir miks yaratmalısınız. Önceden sadece süper star turnelerine özelken, Soundcraft Ui gibi dijital araçlar sanal ses kontrolünü herkesin erişebileceği hale getirdi. Teknik işlerle izleyicilerin önündeki sahnede değil evde uğraşmak her zaman daha iyidir, ama her iki senaryoda aynı donanımı kullanıyorsanız, geçiş sorunsuz olur.

6. Müzik bilginiz için kendinize güven oluşturun
Performans sunmak kendine güven ister. Miksinizi taşıyabilme yeteneği sayesinde stüdyoda yaratıcılığınızı arttırabilir, grup üyeleriyle prova yapabilir, canlı performanslar çalıp kaydedebilir, üzerlerinde daha sonra çalışabilirsiniz.

7. Önceden kaydedilmiş parçalarla gösterinizi zenginleştirin
Yazmak ve kaydetmek için daima bir Ui mikser kullanıyorsanız, destek şarkıları veya yedek şarkılarla canlı yapımlarınızı zenginleştirebilirsiniz. Grubunuzda olmayan nadir müzik aletleri eklemeyi düşünün, ya da grup üyelerinden birinin çalışamaması durumuna hazır olmak için güvenlik parçaları oluşturun.

8. Performanslarınızı kaydedin ve yeniden kullanın
Eskiden beri müzik performansları o anda yaşanan deneyimler, ama canlı kayıtlar ve internetin küresel doğası, dinleyici erişiminizi geometrik olarak genişletme olanakları sunuyor. Ui24R mikserler sayesinde çok kanallı ses akışlarını doğrudan bir USB belleğe ya da bağlı bir bilgisayara kaydedebilir, iş istasyonunuza aktarıp mikslerinizi geliştirdikten sonra müziğinizi çok daha geniş dinleyici kitlelerine dağıtabilirsiniz. Müzik yapmak iletişim kurmaktır, ama tekrar tekrar başarıyla yapmak için yetenek ve deneyim de gerekir. Burada Soundcraft Ui Series önemli işlev görüyor; yaratıcı süreciniz boyunca kendinize güveninizi oluşturan adımları görüyor, eserlerinizi stüdyo monitörlerinin ötesinde, dünyayla paylaşmanız için bir yol sunuyor. Daha fazla yaratıcı ilham almak isterseniz, Facebook’taki Ui12, Ui16 ve Ui24 kullanıcı gruplarını keşfedin. 

Soundcraft ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 312 24 24 numaralı telefondan Ertekin Elektronik’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.