Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > İki U.2 NVMe PCIe SSD Montajı İçin Sonnet Fusion Dual U.2 SSD PCIe Kartı
İki U.2 NVMe PCIe SSD Montajı İçin Sonnet Fusion Dual U.2 SSD PCIe Kartı
20.10.2020 15:34

Sonnet Technologies, SSD katı hal bellek sürücülerin bir bilgisayarın veya Thunderbolt genişletme sisteminin PCIe kart yuvasının içerisine kurulmalarını sağlayan yüksek performanslı bellek deposu kartları serisinin en son ürünü Fusion Dual U.2 SSD PCIe kartı sunuyor. Fusion kartın desteklediği iki adet U.2 NVMe PCIe Gen 3 SSD, 2.5 inç SATA sürücülerle aynı biçimde ama var olan en hızlı SATA SSD belleklerin yedi katına kadar performans sağlıyor. 

Fusion Dual U.2 SSD PCIe kart sayesinde kullanıcılar iki adet kurumsal sınıftan U.2 SSD belleği (ayrıca satılır) uzun bir PCIe kart yuvasının içerisine yerleştirebiliyorlar. SSD bellekleri takmak ve bağlantı kurmak, kablo, adaptör veya montaj tepsisi gerektirmiyor. 

6K ve daha yüksek çözünürlükte çekimlerle çalışan görüntü kurgu uzmanları gibi bilgisayarlarına bellek kapasitesi eklemeye ve ultra yüksek veri aktarım hızlarına ihtiyaç duyan kullanıcılar için U.2 NVMe PCIe Gen 3 SSD bellekler ideal. Piyasada yaygın U.2 SSD bellekler 16TB’a kadar kapasitelerde mevcutlar ve 3.500 MB/saniyeye kadar hızlarda veri aktarımlarını destekliyorlar. Sonnet kart üzerine iki adet SSD yerleştirilip bir RAID 0 kurulumu olarak yapılandırıldığında, 6.250 MB/saniyeye kadar veri aktarım hızları mümkün olabiliyor.  

Fusion Dual U.2 SSD PCIe kart birçok kullanıcıya, özellikle 2019 Mac Pro kullanıcılarına, bilgisayarlarına ultra hızlı, çok geniş kapasiteli bellek eklemenin en ekonomik yolunu sunuyor. Bir RAID 0 seti olarak yapılandırılan Fusion Dual U.2 SSD PCIe kart ile iki adet 3.84TB U.2 SSD sürücü, fabrikada kurulan 8TB bellek opsiyonunun %184’üne kadar performansı, terabayt başına neredeyse %32 daha düşük maliyetle sağlıyor. Mac Pro kullanıcıları geniş Uç2 SSD sürücüler satın alarak, Apple’ın sunduğunun dört katı kapasite kurabiliyorlar. 

macOS, Windows ve Linux uyumlu Fusion Dual U.2 SSD PCIe kart, iki adet U.2 SSD sürücüyü doğrudan PCIe adaptör kartına monte eden tek ürün. Diğer U.2 SSD adaptör kartları bilgisayarda montaj için ayrı montaj alanı, SSD’leri karta ve bilgisayara bağlamak için ek veri ve güç kabloları gerektiriyor. Sonnet kart SSD’leri tek kart genişlikte bir boşluğun içine düzgün bir şekilde sabitleyip bağlantı yapıyor. Windows ve Linux kullanıcıları için diğer kartların kullanımı sistemlerinin BIOS ayarlarında yeniden yapılandırma gerektirebiliyor, ama Sonnet kartı gerektirmiyor; uyumluluk için ne sürücü ne de yapılandırma gerekmiyor. 

Sonnet ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 45 02 numaralı telefondan MediaCast’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.