Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Edgeware Bulut CDN Çözümleriyle 5G Optimizasyonu
Edgeware Bulut CDN Çözümleriyle 5G Optimizasyonu
25.11.2020 12:32

Edgeware, kısa süre önce çıkan bulut tabanlı elastik CDN çözümünün artık 4G ve 5G gibi mobil erişim altyapıları üzerinden yüksek kaliteli görüntü akış uygulamalarına imkan verdiğini açıkladı. Çözümün bulut tabanlı elastik yapısı ve Software Defined Networking (yazılım tanımlı ağ) tasarım ilkeleri, mobil operatörlere 5G teknolojisinin tüm potansiyelinden yararlanabilme gücü kazandırıyor. Bu teknolojinin ölçeklendirilebilirliğinden ve deneyim kalitesini (QoE) optimize etme yeteneğinden yararlanarak mobil operatörler kablosuz ağlar üzerinden görüntü içeriği sağlarken ağ tıkanması gibi yaygın sorunların üstesinden gelebiliyorlar. 

Edgeware’in elastik CDN çözümü, bulut kurulumlarıyla ilgili gelişmiş görüntü akış yeteneklerine sahip. Mobil operatörlere oturumları kolayca ölçeklendirme, kapasiteyi anında ayarlama, özel amaçlı veya önceden tanımlanmış işletme kurallarına göre otomatik olarak akış kopyalarını ve ara bellek kaynaklarını ekleme ve kaldırma olanakları sunuyor. 

Çözüm ayrı denetim ve veri düzlemleriyle bir veri merkezinde çalışan sanal bir yazılım kopyası olarak bir Network Functions Virtualization (NFV) ortamında çalışmak üzere tasarlandı. Bu yaklaşım yapılandırma yönetimini ve akış kopyalarının planlanmalarını kolaylaştırıyor. Bir 5G mimarisindeki ilgili ara bellekler, mobil operatörlere kendi mimarilerini mobil uç bilişim (MEC) yetenekleriyle topolojiye ve coğrafyaya uyarlayabilme imkanı veriyor. 

SDN tasarım ilkelerini kullanan Edgeware’in CDN çözümü, şirketin dağıtım denetim platformu StreamPilot ile tamamlandığında gelişmiş yönlendirme işlevleriyle mobil operatörlere 5G teknolojisinin tüm potansiyelinden yararlanma imkanı veriyor. IHS Markit’in araştırmasına göre 5G uygulamaları 2015 yılında mobil ağ trafiğinin %47’sini oluşturan video kullanımı, 2022’de %70’e çıkacak. 

Mobil ağların daha sıkışık hale gelmesiyle birlikte, daha ayrıntılı düzeyde bit hızlarını şekillendirme ve oturumları yönetme yeteneği, ağlardan verimli yararlanma ve deneyim kalitesi (QoE) optimizasyonu sağlıyor. Yoğun kullanım zamanlarını, erişim ve yedekliği optimize etmek için PoP’ler ve internetteki CDN’ler arasında yük dengeleyerek ve üçüncü firma CDN’lerine yük aktararak mobil operatörleri daha iyi, yüksek kaliteli ve daha verimli 5G görüntü uygulamaları sağlamak için Edgeware teknolojisini kullanabiliyorlar. 

Edgeware hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 474 09 27 numaralı telefondan Orsatek’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.