Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > TV2000 Medya Yapımı İçin Sony ‘Yeni Kuşak Teknolojisi’ni Seçti
TV2000 Medya Yapımı İçin Sony ‘Yeni Kuşak Teknolojisi’ni Seçti
21.12.2020 10:54

Roman Katolik konulu programlarıyla iyi bilinen İtalyan yayın ağı TV2000, yeni formatlara ve uzaktan yapımlara hazır etmek için yükseltmeye karar verdiği tesisini desteklemeleri için Sony ile Allyn’i tercih etti. 

TV2000 yapım altyapısını yeni kuşak IP ve UHD formatına geçirirken en iyi yaklaşımı belirlemek ve geleceğe dönük bir sistem inşa etmek için Sony’nin sistem bütünleştirme çözüm ortağı Allyn ile yakın işbirliği içerisinde çalıştı. Projenin en başından itibaren Sony, Allyn ve Imagine Communications geleneksel yayın gereksinimlerini optimize edilen kaynak paylaşımı ve zenginleştirilen uzaktan çalışmalarla birleştirebilecek, gelişmiş bir platform tasarlama hedefiyle yapım ve altyapı bileşenlerini arasında mümkün olan en iyi bütünleştirmeye ulaşmak için çalıştılar. 

TV2000 Genel Müdürü Fulvio Gallo şunları söyledi: “Operasyonlarımızın evirilen gereksinimlerini karşılamak için uzmanlık ve yaratıcılık üzerinde doğru dengeyi sağlayan Sony ile uzun süredir devam eden bir ilişkimiz var. Bu son proje işletmemizi büyütme vizyonumuza paralel olarak üstün bir çözüm sunuyor.

Mühendislik ekibimle birlikte teknoloji seçme sürecimiz boyunca kesintisiz bir kurulum süreci yaşamak ve hem bugünün hem de geleceğin yapım gereksinimlerini desteklemek için her şeyden önce bileşenlerin bütünleşme esnekliğine önem verdik.

Çözümün bir parçası olarak TV2000 en yüksek kalite, gerçek UHD ve HDR iş akışı, uzaktan tanı ve yükseltme gibi özellikleri bir arada taşıyan, Sony’nin yeni kuşak sistem kameraları HDC-3500, Vision Mixer XVS-6000 ve IP Live System Manager ürünlerini seçti. 

Allyn CEO’su Maurizio Maroli yorum yaptı: “Dünya çapında yüzden fazla projeyle kazandığı Sony uzmanlığının yardımıyla, açık standartlar tabanlı bir sistem inşa etmek için birlikte çalıştık. Ağ mimarisinden üçüncü firma ürünleriyle bütünleşme ve karşılıklı çalışma uyumluluğuna kadar, Sony projenin zamanında, planlanan bütçeyle tamamlanmasını, hem bugünün hem de uzaktan yapım gibi yarının gereksinimlerini karşılayacak projeyi garantilemek için danışmanlık yaklaşımıyla yardımcı oldu.” 

İki ağ stüdyosuna on bir adet Sony HDC-3500 sistem kamerası ve iki Sony XVS-6000 görüntü mikseri kuruldu. Ağ, tally ve aygıt yönetimi, Imagine Communications’ın Magellan SDN Orchestrator (SDNO) (hibrid IP iş akışları için yazılım denetim katmanı) ve üçüncü firmaların sistemleriyle karşılıklı çalışma uyumluluğu ve bütünleşme için NMOS IS-04 ve IS-05 gibi en son standartları destekleyen açık standartlara dayalı yayın denetleyicisi Sony IP Live System Manager tarafından sağlandı. 

Denetim ve izleme işlevleri kolay kurulum sağladığı için, canlı IP operasyonlar, SDI operasyonlar gibi basit ve bütünleşik.

Sony Professional Solutions Europe Medya Çözümleri Başkanı Hiroshi Kajita ekledi: “TV2000 ile birlikte müşteri ve satıcı arasındaki normal ilişkinin ötesine giden ortak bir vizyon oluşturmayı hızla başardık. Böyle yaparak bu ortak hedefe yönelik verimli bir ilişki kurmamıza ve gelecekteki işbirliklerimiz için bir şablon oluşturmamıza imkân veren, gerçek bir çözüm ortaklığı kurduk.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.