Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Pandemi Sırasında Denetim Odası Operatörlerinin IP KVM Kullanımı
Pandemi Sırasında Denetim Odası Operatörlerinin IP KVM Kullanımı
21.12.2020 15:57

COVID-19 dünya çapında birçok iş dalında zorluklar doğurdu. Birçokları için iş güçlerinin merkezi bir büroda değil uzaktan çalışmak durumunda kalmaları gerçeği, mevcut IT stratejilerinde önemli ilerlemelere yol açtı. 2020 Martında bir uzaktan çalışma kültürü düşünülmüyorken bile, kuruluşların günlük çalışmalarına devam edebilmeleri için birkaç ay içerisinde anlaşılmak, bütçelendirilmek ve uygulanmak zorunda kalındı. 

 Ancak çok önemli uygulamaları yöneten denetim odası operatörleri için farklı engellerin aşılması gerekiyor. Denetim odası operatörlerinin tüm çevrelerinde neler olup bittiği üzerinde kuşbakışı bir görüşe sahip olmaları gerekiyor. Sadece önlerindeki gerçek zamanlı durum bilgileri ve güncellemeleri veren çok sayıda ekrana değil, işbirliğini ve görselleştirmeyi kolaylaştırmak için merkezi bir görüntü duvarına (video wall) bakıyorlar.

Sosyal mesafenin yaygın bir uygulama haline gelmesiyle daha fazla kişi uzaktan çalışmaya zorlanıyor. Operatörlerin önemli bilgilere uzaktan da gerçek zamanda, gecikmesiz, kalite düşmesiz ve güvenlik risksiz olarak erişebilmeye devam edebilmeleri şart. IP KVM uzatmalar (extender) denetim odalarında daha uzak mesafelerden çalışmalarına imkân veriyor, IP KVM matris çözümleri ekiplerin uzaktan erişerek ve daha az kişiyle çalışmalarını sağlıyor. Uzaktan erişimli IP KVM teknolojisi ile personel evden çalışabiliyor. 

Yüksek performanslı Adder IP KVM sayesinde kuruluşlar personel fiziksel olarak denetim odasında bulunamadıkları zaman kritik öneme sahip operasyonları gerçekleştirebiliyorlar. Piyasadaki bol miktarda yazılım çözümlerinden farklı olarak, KVM bilgisayarları kamusal internete açık hale getirmeden ve yazılım kurmak gerekmeden bilgisayarlara erişim sağlıyor. 

Eğer istediğiniz yerden fiziksel ve sanal sunuculara erişip denetlemek isteyen bir veri merkezi yöneticisi, ya da güvenli bir yerden üretim hattınızı izlemeye gereksinim duyan bir üretim tesisi operatörü iseniz, daha fazla aramanıza gerek yok. IP KVM ne zaman ve nerede ihtiyaç duyarsanız duyun, kişisel bilgisayarlarınıza güvenilir, anında ve gerçek zamanlı erişim sunuyor. 

Adder ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.