Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > ETC fos/4 Işık Paneli
ETC fos/4 Işık Paneli
21.12.2020 16:07

ETC fos/4 ışık panelleri, on yılı aşan araştırmaların bir ürünü. Artık izleyicilere en gerçekçi ortamları ve cilt tonlarını sunmak mümkün. Prodüksiyon sırasında gerçekleştirilebilecek şeyleri post prodüksiyona bırakıp düzeltmenin gereği yok. fos/4 hem ayarlanabilen bir beyaz ışık Daylight HDR grubu, hem de tam renkli bir Lustr X8 grubu olarak alınabiliyor.

Sezgisel kullanıcı arayüzü

Kullanıcı arayüzü (UI) sinematik iş akışı düşünülerek tasarlandı. Verimlilikten ödün verilmeden, kolay ve sezgisel özelliklerle donatıldı. Dört adet arka ışıklı kontrol düğmesi, ekran üzerinde denetledikleri özelliklere göre renk değiştiriyor. Yeni kullanıcılar bile ayarları hızla ve kusursuz şekilde yapabiliyorlar. 

Renk denetimi

fos/4 aydınlatma aygıtının fabrika ayarları değiştirilebiliyor. Eklemeli renklerle çalışılıyorken ışık kaynağı sıklıkla istenen rengin nasıl karıştırılacağına karar veriyor. Birçok farklı seçenek var. Klasik olarak aydınlatma aygıtları oluşturmaya çalıştığınız renklerin en parlak olanlarını karıştırmayı tercih eder. Bu size yoğunluk sağlasa da, kaliteli bir ışık vermez. Kaliteyi hedeflemek yoğunlukta fark edilebilir bir azalmaya neden olabiliyor. ETC artık ne görmek istediğinize kendinizin karar vermenize izin veriyor. Ayar (tune) işlevi kullanılarak parlaklık veya en iyi spektrum seçilebiliyor, veya karma tercih edilip ikisinin dengeli hali tercih edilebiliyor. 

Kablosuz denetim

Kısa mesafeli kablosuz iletim (NFC) teknolojisi sayesinde ışık kaynağında enerji yokken bile cep telefonu veya tabletten ETC’nin Set Light uygulaması kullanılarak kaynağın kurulum ayarları dahil bilgi çekmek veya koymak mümkün. 

Özenli tasarım

Mühendisler ve endüstriyel tasarımcılar birlikte çalışarak, sadece beklentilerin ötesinde çalışan değil, aynı zamanda iyi görünen ve hissettiren bir ışık kaynağı ortaya koydular. Ergonomik el tutma yeri tasarımı, ayrıca güvenli bir kablo sarma yeri işlevi de görüyor. Yumuşak, eğimli hatlar stüdyonun görünümünü zenginleştiriyor. 

Koyu kırmızı

Koyu kırmızı bir LED eklenmesiyle cilt tonları, günbatımları ve karamsar doygun renkli sahneler daha iyi sunulabiliyor. ETC alev ışığı, günbatımında romantizm, en ayrıntılı cilt tonları ve en orijinal beyazları kusursuz yakalamak için gereken en koyu kırmızıyı oluşturmak için CIE renk alanının köşelerine daha da yaklaştı. 

Önde gelen diğer panel ışıklarla karşılaştırıldığında, fos/4 hemen her renk noktasında daha parlak. 

fos/4 sayesinde gerçeklikten kameraya ve akrana kadar ayrıntıları kestirilebilen renkler sağlanıyor. Bu yenilikçi Fresnel lensli LED ışık kaynağı, aydınlatma tasarımında günlük çalışma biçiminde dönüşüm yaratıyor. 

ETC ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 274 69 10 numaralı telefondan Mavi İletişim’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.