Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > LiveU ve Grass Valley İşbirliğiyle Bulutta Canlı Yapım
LiveU ve Grass Valley İşbirliğiyle Bulutta Canlı Yapım
21.12.2020 16:26

LiveU ile Grass Valley uzaktan canlı yapımlar için önceden bütünleştirilmiş bir bulut tabanlı çözüm sunmak için güçlerini birleştiriyorlar. Bu çözümle müşteriler verimli, dinamik ve isteğe göre düzenlenebilen bir iş akışında işlemlerini basitleştirebiliyor; canlı ve canlı olmayan haber ve spor yapımlarını otomatikleştirebiliyorlar. 

LiveU’nun kurucularından ve Operasyonlar Müdürü Avi Cohen şöyle konuştu: “Bulut yapımcılığa doğru devam eden geçişe paralel olarak canlı görüntü çözümlerimizi önceden bütünleştirilmiş iş akışlarıyla birlikte bir hizmet olarak sunup, müşterilerimizin yeni verimliliklerden yararlanmalarına yardımcı olmayı hedefliyoruz. Grass Valley ile olan işbirliğimiz, müşterilerimize sahadan canlı yayın yapmak için çok verimli, esnek ve ölçeklendirilebilir bir araç seti sunarak ve her öykünün gereksinimlerine uyarlanabilen geniş esneklik sağlayarak, daha zengin bir izleyici deneyimi yaratıyor. Uzaktan canlı yapımlar LiveU’nun ve Grass Valley’in bütünleşik bulut ortamları yoluyla veya akıllı otomatik yapım yetenekleriyle yüksek kaliteli canlı görüntü sinyallerini bütünleştirerek hibrid bir model kullanılarak planlanıp yönetilebiliyor.

Bu işbirliği belirli şekillerde canlı yapım, haber ve varlık yönetimini kolaylaştırarak, cazip içeriklerle işlemleri basitleştirmeye ve canlı yayınları hızlandırmaya yardımcı oluyor. Örneğin:

  1. Elastik bilişimin tüm gücünden yararlanmaya yönelik ilk bulut tabanlı LiveU bulut çözümü kullanılarak uzaktan geçiş ve canlı yapım için yayın SaaS (yazılım hizmeti) platformu Grass Valley GV AMPP (Agile Media Processing Platform) ile LiveU bulut çözümü kullanılarak uzaktan geçiş ve canlı yapım için herhangi bir LiveU saha ünitesinden yüksek kaliteli canlı sinyaller gönderilebiliyor. En baştan itibaren bulut için planlanan GV AMPP, yayıncıların pahalı ve esnek olmayan donanım tabanlı medya sistemleri üzerindeki bağımlılığını aşmak için özel olarak tasarlandı ve günlük medya iş akışlarına modüler bir yaklaşım sağlıyor. 
  2. Uzaktan haber toplama ve yapım iş akışlarını kolaylaştırmak için LiveU’dan gelen canlı sinyaller GV STRATUS içerisinde bütünleştirilebiliyor. GV STRATUS içerisindeki üstveriyle zenginleştirilmiş varlıklar sağlamak ve süreci otomatikleştirmek için LiveU’nun canlı görüntü üstverilerinden yararlanan kullanıcılar, bir dizi akıllı arama ölçütü kullanılarak akıllı kurallar sistemi yoluyla içerik tarayabiliyor, düzenlenebiliyor ve canlı ya da dosyadan yayınlanabiliyor. 

LiveU, kendi yazılım tanımlı hibrid bulut çözümleriyle yeni kuşak yönetim ve dağıtım platformları ve zengin yapım araçlarıyla bir araya getirerek, canlı haber ve spor için geniş kapsamlı, tamamen bulut ortamında bir ekosistem sunuyor.

LiveU ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.