Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Grass Valley LDX 100 Kamera Platformuyla IP Görüntü Çekimine Yeni Standart Getiriyor
Grass Valley LDX 100 Kamera Platformuyla IP Görüntü Çekimine Yeni Standart Getiriyor
21.12.2020 16:29

Grass Valley LDX 100 kamera platformunun piyasaya çıkmasıyla canlı yapımcılığın evriminde itici güç olmaya devam ediyor. Şirketin kamera portföyüne en son eklenen bu ürün, kamera tasarımına devrimci bir yaklaşım katan, yüksek hızlı bir gerçek UHD kamera. Baştan aşağı gerçek IP bağlantılı üretilen kamera, sinyalleri doğrudan ağın içerisine aktararak, nerede olurlarsa olsunlar kolayca erişim sağlıyor. LDX 100 içerik yaratıcılar için çok daha geniş yaratıcılık olanaklarının yolunu açarken, geleneksel canlı yapım ortamlarının fiziksel kısıtlamalarından kurtarıyor.

Grass Valley Canlı Yapım Birinci Başkan Yardımcısı Marco Lopez şunları söyledi: “Bugün özellikle spor yayınlarında canlı yapım iş akışlarının her zamankinden daha akıllı ve esnek olmaları, yaratıcılık ve işbirliği önündeki engelleri kaldırmaları gerekiyor. Müşterilerimiz dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar en iyi yaratıcılık ve ekran üzeri yeteneklerden yararlanmak istediklerini bize söylüyorlar. Bu doğrultuda zorunlu bir adım olan uzaktan yapımcılığa geçişin itici gücü olduk, ama şimdi endüstri bir sonraki değişiklik adımına hazır. Grass Valley şimdi gerçek anlamda dağıtım yapıma giden yolu açarak, ana istasyon gereksinimini ortadan aldıran kameradan başlayarak IP’nin tüm gücünü müşterilerinin parmak uçlarına getiriyor. LDX 100 yapım iş akışlarında yeni olanakların kapısını aralayan geleceğe dönük bir kamera çözümü yaratmak için Grass Valley’in derin IP bilgisi ile canlı yapımcılıktaki uzun mirasını bir araya getiriyor.

LDX 100 kolay, hızlı kurulum ayarları ve yapılandırma, gerektikçe özellik ekleme yetenekleriyle IP’nin tüm gücünden ve dinamizminden yararlanıyor. Benzersiz bütünleşik tasarımı daha önce kamera ana istasyonlarına ayrılan her kamera için birden fazla kabin rafı ünitesini boşaltarak, her etkinlikte CCU’lara doğru sayıda kamera eşleştirmek zorunda kalınan durumlarda mobil yapımlar için lojistiği çok kolaylaştırıyor. Kendi kendine yeterli bir IP aygıtı olan kamera, 100 Gbps’a kadar hızlarda ağa doğrudan bağlanarak, ses, görüntü ve kontrol verilerinin kolay bağlanmasına ve keşfedilmesine imkân veriyor ve açık SMPTE IP standartları kullanarak üstün PTP zamanlaması sağlıyor. NMOS IS-04 ve IS-05 protokollerinin uygulanması sayesinde Grass Valley GV Orbit gibi bir ağ denetim sistemi kamerayı hemen tanıyabiliyor. 

Kameranın merkezinde Grass Valley’in tamamen yeni Titan görüntü sensörü var. Canlı spor yapımlarının özel taleplerini karşılamak için tasarlanan bu 2/3 inç sensör, 3x kata kadar hızlarda üstün UHD çözünürlük ve HDR/WCG renk reprodüksiyonu sağlıyor. Kameraya endüstri standardı B4 lensler kolayca takılarak, diğer rakip çözümlerin optiklerine gerek kalmadan sporlarda gereken zoom aralığı ve alan derinliği elde edilebiliyor. Bu yeni çözüm sayesinde yapım ekipleri, izleyicilerin talep ettikleri öykü anlatımından ödün vermeden tam kare boyutlu (full raster) gerçek UHD çözünürlükte zengin, nefes kesici görüntüler yaratabiliyorlar.  

Canlı etkinlik yapımlarının gereksinimlerini tam olarak karşılayan LDX 100 kameranın yeni mekanik tasarımı, donanım kaldıran ve taşıyan operatörlere ergonomik destek, operasyonel durumları gösteren bir bakışta durum göstergeleri, ve neme ve toza karşı koruma sağlıyor.

Geçici veya kalıcı olarak edinilebilen esnek SW-Option, müşterilerin sadece gerektiğinde belli özelliklere ödeme yaparak geniş kapsamlı yükseltme yeteneklerinden yararlanabilmelerini sağlıyor.

Grass Valley ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 549 99 92 numaralı telefondan Aviteng’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.