Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Panasonic KAIROS Yeni Kuşak Canlı Görüntü Yapım Platformu
Panasonic KAIROS Yeni Kuşak Canlı Görüntü Yapım Platformu
21.12.2020 16:35

Panasonic Corporation’ın yeni IT/IP canlı görüntü yapım platformu KAIROS, profesyonel spor karşılaşmaları, müzikal konserler ve diğer etkinlikler için yayıncıların ve etkinlik yapımcılarının canlı görüntü yapımlarına, mekân ve tesis hazırlıklarına ve internet görüntü akış hizmetlerine yüksek kalite ve üretkenlik katıyor. 

Günümüzde çok ekranlı görüntülemede birden fazla projektörün ve LED görüntü duvarının kullanıldığı etkinlik mekânlarında daha iyi gerçeklik hissi yaratmak için canlı görüntü yapımlarında yeni teknolojilerin kullanılması gerekiyor. Ayrıca Covid-19 pandemisi, görüntü yapımlarının üretkenliğini arttırmak için Tamamen IP tabanlı bağlantılarla uzaktan yapım gibi yeni teknolojileri benimsemeye acil ihtiyaç olduğunu vurguladı. Bu teknik gelişmeler ve gereksinimler dikkat çekici biçimde ilerlerken, bu ihtiyaçları karşılayan çok az sayıda çözüm var. Kararları geleceğin gereksinimlerini de düşünerek vermek söz konusu olduğunda, KAIROS bu zorlukları aşmanın yolu olarak görünüyor.

En gelişmiş IT teknolojilerinin avantajlarından yararlanmak için CPU ve GPU ile çalışacak genel amaçlı IT donanımları kuruluyor. Patentli ve yenilikçi yazılım teknolojisi, bir GPU üzerinde düşük gecikmeyle çalışan esnek canlı görüntü işlemeyi mümkün kılarken, açık yazılım mimarisi mükemmel sistem esnekliğini ve donanım ekosistemini garantiliyor. Hızla değişen yazılım ve donanım ekosisteminden çabucak yararlanabilmek için, Panasonic KAIROS Alliance Partners adında bir program kurdu. Panasonic bu program yoluyla çözüm ortaklarının ürünleriyle bağlantıyı ve KAIROS’u yeni kuşak görüntü yapım platformlarının standardı haline getirmek amacıyla sistem bütünleştirmeyi destekliyor. 

Panasonic Smart Live Production adlı yeni yaklaşımını piyasaya öneriyor ve KAIROS yaratıcılığı zenginleştirmede merkezi rolü oynuyor. Panasonic, görüntü kaydetmek için kameralar, görüntüleri sunmak için projektörler ve ekranlar gibi ünlü Panasonic ürünleriyle sistematik olarak bağlantı kuran KAIROS’u teşvik etmeye devam ediyor. 

KAIROS sadece SDI gibi taban bant sinyallerle değil, ST 2110 ve NDI dahil çeşitli diğer görüntü girişleri ve çıkışlarıyla da uyumlu. En son IP teknolojisini tam olarak destekleyen KAIROS, canlı görüntü yapımlarının uzaktan yönetilmelerine yardımcı oluyor. Görüntü işleme için GPU kullanan KAIROS, format veya çözünürlükten etkilenmeyen “CANVAS” ekran ve sınırsız sayıda M/E veya tuş ile birden fazla kaynak kullanılarak esnek görüntü yapımlarına imkân veriyor. GUI (grafik kullanıcı arayüzü) yazılımı kolay, sezgisel çalışma sağlıyor. Kullanımı kolay kontrol paneli kullanıcıya işlem atama izni vererek görüntü yapımlarında yerden kazandırıyor. Dahası, KAIROS sinyal işleme gecikmesini bir tek kareye kadar indirerek ve PTP (Precision Time Protocol) senkronizasyon protokolünü destekleyerek, canlı görüntülerde spor etkinliklerinin ve müzikal performansların ambiyanslarını hiç bozulmadan koruyor. 

Panasonic KAIROS platformunu geliştirip genişletmeye ve müşterilerine daha iyi bir yaşam ve daha iyi bir dünya yaratmak için canlı görüntülerin yapımlarında ve yayınlarında çalışan kişileri destekleyebilen yeni değerler sağlamaya devam edecek. 

Panasonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 425 17 00 numaralı telefondan Başarı’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.