Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > ZEISS Compact Prime CP.3 ve CP.3 XD Lensler
ZEISS Compact Prime CP.3 ve CP.3 XD Lensler
09.02.2021 14:34

Dijital teknolojiler geleneksel film çekimlerini dönüştürdü ve piyasayı yeniden şekillendirdi. ZEISS CP.3 ailesi, uygun maliyetli, geleceğe dönük ve üstün kaliteli bir lens setiyle ZEISS’in yaratıcı ve ilerici film yapımlarına en son katkısı. 

ZEISS CP.3 lensler yüksek görüntü kalitesiyle güvenilir kullanışlılığın mükemmel bir birleşimini sunuyor. ZEISS’in bilinen temiz, canlı karakteristiklerini, değiştirilebilen yuva sistemi ve tam kare kapsamayla birlikte sunuyorlar. ZEISS CP.3 XD modelindeki yenilikçi ve çığır açan lens verisi teknolojisi, sette ve post prodüksiyonda iş akışını kolaylaştırıyor. 

ZEISS eXtended Data, /i* Technology tabanlı, lensin bozulma ve gölgelenme karakteristikleri hakkında gerçek zamanlı bilgi sağlayan, benzersiz bir teknoloji. ZEISS CP.3 XD lensler sayesinde sınırlı bütçeli küçük yapımlar bile son teknolojili, büyük bütçeli filmler, reklamlar ve televizyon programlarında yaygın ileri teknolojilere erişim kazanıyorlar. 

Tüm odak uzunluklarında hayal ettiğiniz görünümler 

ZEISS Compact Prime CP.3 ve CP.3 XD lensler yüksek kontrast, zengin siyahlar ve daha doygun renklerle en iyi kaliteyi sunuyorlar. İleri teknolojili kaplamalar, boyalı lens çerçeveleri ve silindir içerisindeki ışık kapanları sayesinde görüntüyü örten parıldamalar ve alevlenmeler oluşmuyor.

Zorlu perspektifler artık kolay

Sıra dışı veya küçük yerlerde çekim yaparken küçük boyutlu lensler önemli. ZEISS CP.3 ve CP.3 XD lenslerin küçük ve hafif tasarımı sayesinde set ne kadar zorlayıcı olursa olsun mümkün olan en verimli şekilde çalışılabiliyor. 

ZEISS CP.3lensler elde, gimballe, drone veya Steadicam ile çekime imkân veriyor. Tüm odak uzunluklarında sabit boyutları ve ön çapları sayesinde, farklı sabitleme sistemleri üzerinde kullanılırken hızla lens değiştirmek çok kolay. Ayrıca çok yumuşak ve pürüzsüz odak dönüşlerinin bir sonucu olarak küçük odak motorları yeterli oluyor. 

Her koşulda kolay çalışma

Bazen sette uzun çekim günleri ve hava koşulları zor olabiliyor. Bu gibi koşullarda güçlü sinema lensleri gerekiyor. ZEISS CP.3 ve CP.3 XD lensler zorlu koşullar için tasarlandılar.

Bu lensler setlerde çalışmaya gitmeden önce uzun bir yolculuktan geçiyor, ZEISS’in çevre laboratuvarında bir dizi testle dayanıklılıklarını kanıtlıyorlar. Sinema lensleri, uzun ömür ve eksiksiz işlevleri garantilemek için her koşulu yaratan bir dizi testten geçiyorlar; sağanak yağış, düşme, titreşim, odak halkası dayanıklılığı, farklı sıcaklıklar (-40°C ila +70°C), toz geçirmezlik.

ZEISS eXtended Data 

ZEISS eXtended Data (XD) teknolojisi özellikle VFX çalışmalarında görüntü çekim ve işleme iş akışlarının kusursuzluğunu arttırmak ve iyileştirmek için yeni olanaklar getiriyor. Cooke /i* Technology tabanlı bir teknoloji olan XD, lensin bozulma ve gölgelenme karakteristikleri hakkında gerçek zamanlı bilgi sağlıyor. 

ZEISS ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.