Reklamı Kapat
Anasayfa > Fuarlar > AVMEDA
AVMEDA
16.10.2017 14:48

Avmeda Çözümleri İhtiyaçlara Göre Sürekli Yenileniyor

Profesyonel yayın uygulamaları çözümleri geliştiren ve kullanıcılarına sunan Avmeda; çekirdek yazılım modülleri, grafik ve akış özellikli bağımsız ve sunucu istemcili çok kanallı oynatım, çok kanallı ingest çözümleri, kanal markalama ve karakter jeneratörü ve web tabanlı medya varlık yönetim sistemleri konusunda çözümler geliştiriyor.

Avmeda, video prodüksiyonu, edinimi ve teslimatı ile uğraşan profesyoneller için yazılım çözümleri ve anahtar teslimi sistemler sunuyor. Genç ve enerjik ekibi uygun maliyetle en iyi çözümü sunuyor.

Marsis VideoMixo Görüntü Anahtarlama ve Akış Sistemi

Marsis VideoMixo “hepsi bir arada” tarzı bir televizyon çözümü. Görüntü anahtarlama, playout, grafik, kayıt ve akış modülleri canlı yapım, master denetim odası, felaket sonrası onarım ve etkinlik uygulamaları için tasarlandı.  VideoMixo, miks efektli 8 kanal HDSDI, SDI ve IP girişlere ve çıkışlara sahip. Kesme, solma/belirme, kademeli süpürme, piksellere ayırma ve rastgele çözünme geçişleri var. Bluefish, AJA, Blackmagic Decklink gibi yayın kalitesinde görüntü kartlarını destekliyor. 

VideoMixo uygulamasına gelmekte olan IP ile SDI kaynakları arasında geçiş yapılabiliyor. Aynı anda 3 adet görüntü aygıtı çıkışı (PGM, PVW ve AUX) ile 1 adet akış çıkışını aynı anda destekliyor. SD, HD, 4K çıkışları desteği de mevcut. VideoMixo sayesinde bilgisayarda kayıtlı yerel dosyalar anında oynatılabiliyor. Herhangi bir görüntü girişi kullanmadan playout işlevi sanal olarak istenen kalana atanabiliyor. Tek bir oynatma listesinde AVI, H.264, DVCPRO HD, XDCAM, MXF, MPEG, QuickTime, GXF gibi birçok karışık dosya oynatılabiliyor. 

Marsis MAM Web Tabanlı Medya Varlık Yönetimi

Yeni kuşak web tabanlı çok dili varlık yönetim çözümü Marsis MAM, Linux üzerinde çalışıyor ve MySQL veritabanı kullanıyor. Player ve Transcoding yazılımları, tamamen kişisel düzenlenebilen malzeme verisi, kategori alanları, basit ve gelişmiş arama mekanizması içeriyor. Marsis MAM’ın görüntü işaretleyicileri, görüntüde tam olarak hedeflenen noktanın bulunmasını sağlıyor. Player penceresinde kullanıcılar sitem üzerinde istedikleri içeriği ön izlemeden geçirebiliyorlar. Özel amaçlı oynatıcı, mobil aygıtlar dahil tüm platformlarda çalışıyor. HTML 5 tabanlı oynatıcı, içeriğin ön izlemesini kare kare veya saniye saniye gerçekleştirebiliyor. Fast Forward ve Reverse Playback de mümkün. Kullanıcılar yeni bir varlık yaratmak için dahili kırpıcıya başlangıç ve bitiş noktaları belirleyebiliyorlar. 

Marsis Playout Web, Bulut, MCR Yazılımı

Otomatik 4K/HD/SD/IP web playout, sanal bulut ve master denetim çözümü Marsis Playout, bağımsız çalışan ve sunucu istemcisi sürümlere sahip. Web oynatma listesi denetimi, Windows ve Mac istemcileri, mobil uygulaması mevcut. İnternet akışlı çok kanallı otomatik playout işlevi, çok geniş çeşitlilikte dosya formatlarıyla uyumluluk gösteriyor. Marsis Playout’un kullanımı kolay kullanıcı arayüzü, yayın operasyonunun hem izlenmesi hem de yönetilmesi için tasarlandı. Çoklu sayıcılar, oynatma listesi sekmesi, kısayol tuşları ve canlı ön izleme özellikleri var. Marsis Playout otomasyonu, masaüstü istemcinin tüm özelliklerine sahip web istemciye sahip. Operatör içeriği sürükleyip bırakarak taşıyabiliyor, oynatma listeleri oluşturabiliyor ve ön izleme penceresinde görüntü sunucusunun çıkışını izleyebiliyor. 

www.avmeda.com

Önceki Makale
Akratek
Sonraki Makale
EMS
Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Okunanlar
Dergi