Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Anton/Bauer “Tahtın Arkasındaki Güç” Oldu
Anton/Bauer “Tahtın Arkasındaki Güç” Oldu
02.03.2021 15:53

Dokuz yıl, sekiz sezon ve 73 bölüm sonra, dev yapım Game of Thrones, destansı sonuna ulaştı. Son sezonu 170 ülkede bir milyardan fazla izleyiciyi kendine çekerek, televizyon izlemeye ilginin hala canlı olduğunu ispatladı. 

Baş Kameraman olarak Sean Savage her bölüme katkıda bulundu; ünlü “The Long Night”, “The Spoils of War”, “The Rains of Castamere” (The Red Wedding) ve “Blackwater” bölümlerinde müthiş sahneler çekti. 

Wolf Unit ile birlikte çekim yapan Sean’un Dragon Unit’i, dizinin en iyi vahşi yaşam ve kış sahnelerinin yaratılmasında kullanıldı. Sean açıkladı: “Eksi on derece yerlerde çekim yaptık. Wolf Unit Hırvatistan, Malta, İspanya ve Fas’a gitti; Dragon Unit İzlanda ve İrlanda’da zorlu koşullarda çekim yaptı. Dragon Unit’e dokuz yıl boyunca enerji veren Anton/Bauer DIONIC ve VCLX pil çözümleri, tahtın arkasındaki güç oldu. 

Sean sözlerine devam etti: “Her zaman Anton/Bauer piller kullandım. Game of Thrones dizisinin dokuz yılı boyunca bana iyi hizmet ettiler. Düşük sıcaklıklar, soğuk, kar, yapay kar, şiddetli yağmur gibi korkunç koşullarda çalıştık ve bu piller her şeyin kesintisiz devam etmesini sağladı.”

Fotoğraf: HBO

Game of Thrones dizisinde olayların kesintiye uğramadığı çok sayıda uzun çekim yapıldı. Bunlar hiçbir şeyin çekimin durmasına neden olamayacağı sahneler. Sean anlattı: “Şehir etrafında yıkılırken Kings Landing caddelerinde yaşamını kurtarmak için koşan Arya Stark’ı çektiğimiz gibi uzun sahnelerde pil sorunu yaşayamayız; sadece arıza yapmayacağını bildiğimiz donanımlar kullandığımız bir çalışmada bu kabul edilemez. Bir çekim üzerinde çok fazla çaba ve ortak yoğunlaşma harcıyoruz, bu durumda güvenilirlik çok önemli. Her saniyenin önemli olduğu koşullarda Anton/Bauer pillerin üzerindeki kapasite göstergesi yapımın doğru şekilde planlanmasını sağlıyor. Pil bitmesi dahil hiçbir teknik sorun yaşamadan çekiminizin sonuna kadar her şeyin yoluna gideceğine dair sevgili asistanınıza rahatlıkla onay verebilirsiniz.

Pillerin düşündüğünüz en son şey, ama yokluğunda ilk fark edeceğiniz ilk şeyler olduğu söylenir. Sean aktardı: “Piller çok önemli. Stüdyo koşullarında kameralar için her zaman Anton/Bauer VCLX blok pillerle birlikte DIONIC piller kullanıyor ve böylece çalışırken takıp sökebiliyoruz; kamera tüm bilgilerini kaybetmeden ve yönetmenlerin hiç sevmediği yeniden başlatma işlemi yapmak zorunda kalmadan ana pili çıkarabiliyoruz. Kameradaki Anton/Bauer pillere her zaman güvenebiliyoruz, çünkü ana pili değiştirirken işler yolunda gitmeye devam ediyor.

Dragon Unit’le genellikle üç kamera kullanıldı ama büyük savaş günlerinde daha fazlası da. Sean sözlerini şöyle tamamladı: “Savaş çekimleri için 10 taneye kadar ARRI ALEXA kamera kullandığımız oldu. Bunlardan biri Steadicam üzerinde, bir başkası bir Artemis sabitleyici üzerine yerleştirilmiş olarak, diğerleri de setteki vinçler üzerinde.

Anton/Bauer ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.