Reklamı Kapat
Anasayfa > Fuarlar > TÜRKSAT
TÜRKSAT
16.10.2017 14:50

Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş., Türksat uyduları ve diğer uydular üzerinden her türlü uydu haberleşmesini gerçekleştiren dünyanın önde gelen uydu operatörlerinden biridir. Avrupa’dan Asya’ya uzanan geniş bir coğrafyada uydular üzerinden ses, veri, internet, TV ve radyo yayıncılık hizmetleri sağlayan Türksat, karasal altyapının olmadığı bölgelerde müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik esnek çözümler sunar. 

Uydu haberleşmesi alanındaki küresel çözümleriyle farklı dilleri ve kültürleri birbiriyle buluşturan Türksat, sahip olduğu kablo altyapısı üzerinden yurtiçindeki abonelerine kablo yayıncılık hizmetleri de sağlar. Türksat ayrıca, bilişim hizmetleri kapsamında e-Devlet Kapısı’nı işletir ve kamu hizmetlerinin elektronik ortamdan sunumuna yönelik projeler yürütür.

Fuarda, 2017 yılının son çeyreğinde pazara sürülecek olan Türksat ve ZTE ortaklığı geliştirilen “Yeni Nesil İnteraktif Kablo TV Alıcısı”nın tanıtımı yapıldı. 

I-STB İnteraktif Kablo TV Alıcısı

‘Yeni Nesil İnteraktif Kablo TV Alıcısı’, hem IP TV hem de kablo TV alıcısı olarak kullanılacak. Sesle kanal değiştirmeden, sesle içerik aramaya kadar, bilgisayar/telefon gibi cihazlarda bulunan kişisel fotoğraf, müzik ve videoların TV’den izlenmesi gibi imkânlar sunulacak. Yeni alıcının kumandası, “Bluetooth” teknolojisini kullanacak. Ayrıca, kumandadan yapılacak ayarlarla çocuklar için sadece çocuk kanalları izlenebilme gibi özellikler taşıyan yeni alıcı ile Kablo TV üzerinden interaktif olarak iletişim kurulabilecek. 

www.turksat.com.tr

Önceki Makale
SRTEK
Sonraki Makale
Vestel
Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Okunanlar
Dergi