Reklamı Kapat
Anasayfa > Fuarlar > Zero Density
Zero Density
16.10.2017 14:50

Zero Density Çözümü Ödül Aldı

Sanal stüdyo firması Zero Density ile Groupe Media TFO şirketinin, Ontario Valiliği’nin düzenlediği medya etkinliğinde bir araya gelmeleri, Groupe Media TFO’nun IBC 2017’de iki saygın ödül kazanmasına katkıda bulundu. Groupe Media Amsterdam’da İçerik Yaratmada Yenilikçilik Ödülü ve Zero Density Reality teknolojili Laboratoire D’univers Virtuels (LUV) sanal dünya laboratuarı ile Jüri Ödülü kazandı. LUV bir “laboratuar” olarak anılsa da, yenilikçi yapım ortamında fiziksel setlerden neredeyse ayırt edilemeyen sanal setler oluşturma imkanı sunarak, önemli maliyet tasarrufları sağlıyor ve öykü anlatıcılığında yeni yaratıcılık düzeylerini cesaretlendiriyor. 

Kısa süre içinde oldukça uluslararası camiada bilinen bir marka haline gelen Zero Density, IBC’de çok yoğun ziyaretçi trafiği yaşadı. Bir yandan yeni ürünlerini anlatırken diğer yanda stand içindeki sanal ortamda demolarla canlı anlatımlar gerçekleştirdiler.

Pinax Varlık Yönetimi Çözümü

Pinax dijital varlık yönetimi için kurumsal bir çözüm. Farklı tipte dijital varlıklar için birçok görevi yerine getirebilecek araçlar içeriyor. Doğrusal olmayan kurgu, çizelgeleme, playout süreçlerinde kullanılan başlıca ürünlerle bütünleşebilen ve ölçeklendirilebilen Pinax, tüm dijital varlıkları organize etmeye ve iş akışlarını mümkün olan en iyi duruma getirmeye yardımcı oluyor. Pinax’ın esnek API ve etkinlik tabanlı iş akışı yazılımı, her türlü üçüncü firma sistemleriyle bütünleşmeyi kolaylaştırıyor. Görüntü, ses, resim, belge, dosya gibi her türlü dijital varlıkların yönetilmesini sağlayan Pinax, HTML5 tabanlı bir web tarayıcı arayüzüne sahip. Doğrudan web tarayıcı arayüzünden varlıklar alınabiliyor ve istenen formata çevrilebiliyor. Ölçeklendirilebilen IT mimarisine sahip Pinax ile varlıklar harici FTP noktalarına aktarılabiliyor. Çoklu nokta, çoklu bellek, hızlı küçük resim oluşturma, dışa EDL aktarma, sepet yönetimi, kod dönüştürme, OCR ve belge indeksleme özelliklerine sahip.

Tempo Playout Otomasyonu

MCR ve stüdyo playout işlemleri için eksiksiz bir çözüm olan Tempo’nun modüler mimarisi sayesinde sistemler zaman verimli ve etkin maliyetli olarak genişletilebiliyor. Kullanıcı dostu arayüzler, varlık yönetimi, taban bant ve dosya kayıt, çeşitli yedekleme seçenekleri, yüksek performans, güvenilir çalışma, esnek yapılandırma seçenekleri, MCR çok kanallı playout, stüdyo playout, HTML5 tabanlı web tarayıcı arayüzü, ACL kullanıcı hakları yönetimi, varlıkları istenen formata çevirme ve ölçeklendirilebilir IT mimarisi sunuyor. Tempo’nun güçlü sunucu teknolojisi, arıza durumunda yedeğe otomatik geçiş ve paralel oynatım yetenekleri, 365 gün 24 saat kesintisiz yayın sağlıyor.

Reality Gerçekçi Sanal Stüdyo

Unreal Engine 4 yazılımı destekli Reality bugün yayıncılık endüstrisindeki fotoğraf gerçekçiliği özeliğini en fazla taşıyan sanal stüdyo çözümü. Güçlü bütünleşik araç seti, artırılmış ve veri sürüşlü grafikler dahil olmak üzere her tipte sanal stüdyo yapım iş akışları için çözümler sağlıyor. Reality sanal stüdyo yapımcılığında görüntü kalitesi, çalışma hızı, bütünleşik bindirme kalitesi ve diğer bir çok yönden çıtayı yükseltiyor. En iyi gerçek zamanlı 3D render, fotoğraf gerçekçiliğinde görüntü çıkışını garantiliyor. Bu görüntü kalitesi, tescillenmiş render yöntemleri, kenar yumuşatma, alan derinliği, ışık haritaları, yansımalar ve kırılmalar kullanılarak elde ediliyor. “Düğüm tabanlı birleştirme” sistemi olarak çalışan Reality Processing Engine, gerçek zamanlı yapımcılık için tasarlandı. Reality’nin bindirme, lens bozulması, logaritmik çevrimler gibi her türlü işlevi, sinyal işleme yazılımının bir düğümü. Düğüm tabanlı sistem sayesinde ileri düzeyde kullanıcılar daha karmaşık operasyonlar için kişisel iş akışları tasarlayabiliyorlar.

www.zerodensity.tv

Önceki Makale
Vestel
Sonraki Makale
SES - IBC2017
Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Okunanlar
Dergi