Reklamı Kapat
Anasayfa > Makaleler > Emmy 2017
Emmy 2017
16.10.2017 10:37

Amerika’da televizyonda makyaj ve saç tasarımına verilen ödüller.

Amerikan televizyon yapımlarına verilen Emmy Ödülleri, 18 Eylül Pazartesi günü Los Angeles’ta düzenlenen törenle, farklı alanlarda ödüle layık bulunan sanatçılara verildi. Saç ve Makyaj; Kısa Dizi veya TV Filmi, Multi Kamera Dizisi ve Protez olarak farklı kategorilerde değerlendirilmişti. Bu film ve dizilerin makyaj ekibinin ülkemizde var olandan farklı olarak diş ve lensler için ayrı, Saç tasarımını yapan sanatçı ile uygulamayı gerçekleştirenin bile farklı uzmanlar olduğu yine dikkat çekici bir konuydu. 

En İyi Makyaj, Kısa Dizi ya da TV Filmi: Feud: Bette and Joan

Makyaj Ekibi: 

Ralph M. Abalos

Makyaj sanatçısı (8 bölüm, 2017)

Robin Beauchesne

Makyaj departmanı şefi asistanı (8 bölüm, 2017)

Chris Clark

Saç departmanı şefi (8 bölüm, 2017)

Eryn Krueger Mekash

Makyaj tasarımcısı (8 bölüm, 2017)

Shutchai Tym Buacharern

Makyaj sanatçısı (8 bölüm, 2017)

Helena Cepeda

Yedek saç tasarımcısı (8 bölüm, 2017)

Chris Lyons

Diş özel efektleri (8 bölüm, 2017)

Wendy Southard

Saç tasarımcısı (8 bölüm, 2017)

Mara Rouse

Yedek makyaj sanatçısı (7 bölüm, 2017)

Judy Staats

Yedek makyaj sanatçısı (7 bölüm, 2017)

Michele Tyminski Schoenbach

Makyaj sanatçısı (3 bölüm, 2017)

Ellen Vieira

Makyaj sanatçısı (2 bölüm, 2017)

Jacenda Burkett

Makyaj sanatçısı (1 bölüm, 2017)

Lali Peer

Yedek makyaj sanatçısı (1 bölüm, 2017)

Erica Preus

Makyaj sanatçısı (1 bölüm, 2017)

En İyi Saç tasarımı: Westworld

Makyaj Ekibi 

Christien Tinsley

Makyaj departmanı şefi (10 bölüm, 2016)

Georgia Allen

Makyaj sanatçısı (9 bölüm, 2016)

Donna J. Anderson

Yedek saç tasarımcısı / Saç tasarımcısı (9 bölüm, 2016)

John Damiani

Yedek makyaj sanatçısı / Makyaj sanatçısı (9 bölüm, 2016)

Rachel Hoke

Yedek makyaj sanatçısı (9 bölüm, 2016)

Rolf John Keppler

Makyaj sanatçısı (9 bölüm, 2016)

Elisa Marsh

Makyaj departmanı şefi (9 bölüm, 2016)

Pavy Olivarez

Saç tasarımı şefi / Yedek saç tasarımcısı / Saç tasarımcısı (9 bölüm, 2016)

Joy Zapata

Saç departmanı şefi / Saç tasarımcısı (9 bölüm, 2016)

Robin Myriah Hatcher

Özel makyaj efektleri uzmanı: Tinsley Studio / Supervisor: Tinsley Studio (8 bölüm, 2016)

Joe Podnar

Yedek makyaj sanatçısı (7 bölüm, 2016)

Margaret Prentice

Yedek makyaj sanatçısı (7 bölüm, 2016)

Elizabeth Rabe

Yedek saç tasarımcısı / Saç tasarımcısı (7 bölüm, 2016)

Bruce J. Samia

Yedek saç tasarımcısı / Saç tasarımcısı: Utah (7 bölüm, 2016)

Hiroshi Yada

Protez şefi / Makyaj efektleri sanatçısı (7 bölüm, 2016)

Allan A. Apone

Şef makyaj sanatçısı / (7 bölüm, 2018)

Norma Lee

Yedek saç tasarımcısı (6 bölüm, 2016)

Laurel Van Dyke

Yedek saç tasarımcısı: Utah / Saç tasarımcısı: Utah / Saç tasarımcısı (6 bölüm, 2016)

Melissa Yonkey

Yedek saç tasarımcısı : Utah (6 bölüm, 2016)

Jason Hamer

makyaj efektleri sanatçısı (5 bölüm, 2016)

Cynthia P. Romo

Saç tasarımcısı / Yedek saç tasarımcısı (5 bölüm, 2016)

Julie M. Woods

Saç tasarımcısı / Yedek saç tasarımcısı (5 bölüm, 2016)

Gerald Quist

Yedek makyaj sanatçısı / Makyaj sanatçısı (4 bölüm, 2016-2018)

Jennifer Aspinall

Yedek makyaj sanatçısı (4 bölüm, 2016)

Michael F. Blake

Yedek makyaj sanatçısı (4 bölüm, 2016)

Ian Cromer

Yedek makyaj sanatçısı (4 bölüm, 2016)

Yvonne Depatis-Kupka

Yedek saç tasarımcısı (4 bölüm, 2016)

Cyndra Dunn

Yedek saç tasarımcısı / Saç tasarımcısı (4 bölüm, 2016)

Mary Jo Fortin

Saç tasarımcısı / Yedek saç tasarımcısı (4 bölüm, 2016)

Brian Kinney

Makyaj sanatçısı / Yedek makyaj sanatçısı (4 bölüm, 2016)

Felicia Linsky

Yedek makyaj sanatçısı (4 bölüm, 2016)

Josée Normand

Yedek saç tasarımcısı / Saç tasarımcısı (4 bölüm, 2016)

Maria Sandoval

Yedek saç tasarımcısı / Saç tasarımcısı (4 bölüm, 2016)

Aurora Bergere

Makyaj sanatçısı / Yedek makyaj sanatçısı (3 bölüm, 2016)

Monica Di Venti

Yedek saç tasarımcısı / Saç tasarımcısı (3 bölüm, 2016)

Ed French

Yedek makyaj sanatçısı / Makyaj sanatçısı (3 bölüm, 2016)

Hitomi Golba

Yedek saç tasarımcısı (3 bölüm, 2016)

Cynthia Hernandez

Makyaj sanatçısı / Yedek makyaj sanatçısı (3 bölüm, 2016)

Nancy Martinez-Morrison

Yedek saç tasarımcısı (3 bölüm, 2016)

Candace Neal

Saç departmanı şefi / (3 bölüm, 2016)

Lygia Orta

Yedek makyaj sanatçısı (3 bölüm, 2016)

Dominie Till

Yedek makyaj sanatçısı (3 bölüm, 2016)

Bryn E. Leetch

Saç tasarımcısı (2 bölüm, 2016-2018)

Sava Markovic

Lens teknisyeni (2 bölüm, 2016-2018)

Kim Santantonio

Saç departmanı şefi (2 bölüm, 2016-2018)

Jose Zamora

Saç tasarımcısı / (2 bölüm, 2016-2018)

Lorena Zamora

Saç tasarımcısı (2 bölüm, 2016-2018)

David Blair

Yedek saç tasarımcısı (2 bölüm, 2016)

Sheryl Blum

Yedek saç tasarımcısı (2 bölüm, 2016)

Teressa Hill

Saç tasarımcısı (2 bölüm, 2016)

Toby Lamm

Yedek makyaj sanatçısı (2 bölüm, 2016)

Dennis Liddiard

Yedek makyaj sanatçısı (2 bölüm, 2016)

Brad Look

Yedek makyaj sanatçısı (2 bölüm, 2016)

Robert Maverick

Yedek makyaj sanatçısı (2 bölüm, 2016)

Lori McCoy-Bell

Yedek saç tasarımcısı (2 bölüm, 2016)

Elaina P. Schulman

Saç tasarımcısı (2 bölüm, 2016)

Lauran Upshaw

Saç tasarımcısı (2 bölüm, 2016)

Lee Gren

Grafik tasarımcısı, tattoo uzmanı : Tinsley Studio (1 bölüm, 2018)

Myriam Arougheti

Baş makyaj sanatçısı (1 bölüm, 2016)

Anita Brabec

Makyaj sanatçısı (1 bölüm, 2016)

Kelly Capoccia

Yedek makyaj sanatçısı (1 bölüm, 2016)

Daniel Curet

Yedek saç tasarımcısı (1 bölüm, 2016)

Linda Dalbec-Rasmussen

Yedek saç tasarımcısı (1 bölüm, 2016)

Connie Grayson Criswell

Lens teknisyeni (1 bölüm, 2016)

Maggie Hayes-Jackson

Yedek saç tasarımcısı (1 bölüm, 2016)

Henri Marie-Caillot

Yedek saç tasarımcısı (1 bölüm, 2016)

Lydia Milars

Makyaj sanatçısı (1 bölüm, 2016)

Greg Nelson

Yedek makyaj sanatçısı (1 bölüm, 2016)

Ron Pipes

Yedek makyaj sanatçısı (1 bölüm, 2016)

Arturo Rojas

Yedek saç tasarımcısı (1 bölüm, 2016)

Felicia Unskey

Yedek makyaj sanatçısı (1 bölüm, 2016)

Scott Wheeler

Yedek makyaj sanatçısı (1 bölüm, 2016)

Susan Zietlow-Maust

Saç tasarımcısı (1 bölüm, 2016)

Ryan Ward

Özel efektler laboratuvar teknisyeni (10 bölüm, 2016)

Laverne Caracuzzi

Makyaj sanatçısı (8 bölüm, 2016)

Brian Van Dorn

özel makyaj efektleri sanatçısı: Tinsley Studios (8 bölüm, 2016)

Bob Smithson

Lens teknisyeni (5 bölüm, 2016-2018)

David Abbott

Makyaj sanatçısı (5 bölüm, 2016)

Charlotte Scovill

Makyaj efektleri sanatçısı (3 bölüm,
2016)

Kieran Smith

Makyaj efektleri (3 bölüm, 2016)

Stephanie Bravo

Makyaj sanatçısı (2 bölüm, 2016)

Andrea Steele

Makyaj sanatçısı (2 bölüm, 2016)

Rhonda Ann Burns

Yedek saç tasarımcısı (1 bölüm, 2016)

Ketty Gonzalez

Saç tasarımcısı (1 bölüm, 2016)

Jerad Marantz

Karakter tasarımı illustratörü (1 bölüm, 2016)

Nick Marra

Heykeltraş (1 bölüm, 2016)

Elizabeth Mbousia

Makyaj sanatçısı (1 bölüm, 2016)

Lia Robin

Yedek makyaj sanatçısı (1 bölüm, 2016)

Courtney Ullrich

Yedek saç tasarımcısı (1 bölüm, 2016)

En İyi Protez Makyaj: American Horror Story: Roanoke

En İyi Saç Tasarımı, Kısa Dizi ya da TV Filmi: Feud: Bette and Joan

Bu eserde dizinin 4 ayrı yönetmen tarafından yönetilmiş olduğunu gözlemliyoruz. 

Jaakko Saariluoma

(4 bölüm, 2016)

Teija Paajamaa

(2 bölüm, 2016)

Niina Lahtinen

(1 bölüm, 2016)

Arno Launos

(1 bölüm, 2016)

Pasi Saharinen

(1 bölüm, 2016)

Tuomas Summanen

(1 bölüm, 2016)

 

Benzer şekilde senaryo da 6 farklı senaryo yazarı tarafından yazılmıştır. 

Pirjo Heikkilä

(12 bölüm, 2016)

Hermanni Koppala

(11 bölüm, 2016)

Paula Korva

(11 bölüm, 2016)

Niina Lahtinen

(12 bölüm, 2016)

Jyrki Lehtola

(12 bölüm, 2016)

André Wickström

(12 bölüm, 2016)

Makyaj Departmanı 

Mira Aalto

Makyaj sanatçısı (12 bölüm, 2016)

Tiina Winter

Makyaj sanatçısı (12 bölüm, 2016)

Noora-Maria Riitijoki

Makyaj sanatçısı (2 bölüm, 2016)

Senay Coco

Makyaj (1 bölüm, 2016)

Piia Hiltunen

Makyaj (1 bölüm, 2016)

 

En İyi Makyaj (Multi Kamera Dizisi ya da Yapımı): Saturday Night Live (Sunucu: Alec Baldwin)

En İyi Saç tasarımı (Multi Kamera Dizisi ya da Özel Yapımı): Hairspray Live!

En İyi Makyaj (Tek Kamera Dizisi): Westworld 

Kaynakça

  • http://www.imdb.com/ Erişim Tarihi: 09.10.2017
  • http://www.ntv.com.tr/galeri/sanat/69-emmy-odulleri-sahiplerini-buldu-2017-emmy-odulleri,oXjzvylsbU2fBxbPRYQ4Hg/S41Ce_WEBUumBiAqBQFriw
YAZAR HAKKINDA
Doç. M. Sevtap Aytuğ
Gelişim Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema TV Bölümü // Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sahne Dekorları ve Kostümü Bölümü
Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.