Reklamı Kapat
Anasayfa > Fuarlar > Rohde & Schwarz
Rohde & Schwarz
20.10.2017 11:10

R&S VENICE Kayıt ve Playout Sistemi

Açık mimarili kayıt ve playout sistemi R&S VENICE, SDI ile IP üzerinden görüntü (Video-over-IP) teknolojilerini birleştirip yayıncılara en uygun şekilde içerik dağıtma imkanı vererek kullanıcılara kendi koşullarına en uygun zaman ve hızda geçme gücü sunuyor. R&S VENICE rahat bir çalışma ortamı sunuyor ve başlıca tüm formatları ve kodekleri geniş kapsamlı olarak destekliyor. Kullanımı kolay sistemin aktarım sırasında ve kurgu sırasında kayıt yapabilmesi, post prodüksiyon sürecini hızlandırıyor. SD’den 4K’ya kadar çözünürlükleri kesintisiz kaydediyor ve yayına gönderebiliyor.

R&S AVHE100 Kodlama ve Çoğullama Çözümü

Küçük boyutlu, esnek ve ölçeklendirilebilen kod dönüştürme, kodlama ve çoğullama çözümü R&S AVHE100, üst düzey içerik dağıtımı için çok iyi görüntü kalitesi sunuyor. OTT (Over-The-Top) ve yayın uygulamaları için günümüzün en gelişmiş görüntü kodlama standardı HEVC’i ve yüksek dinamik aralıklı (HDR) görüntü iletimini destekliyor.

RelayCaster Canlı İçerik Toplama Çözümü

Paket kaybı sorunları çözüldüğü için Relay Caster ile halka açık denetimsiz internet hizmetleri üzerinden canlı içerik toplama ve dağıtımının güvenilirliği oldukça arttı. Relay caster pahalı uydu hatlarının ve anlaşmalarının yerine CDN servis sağlayıcıları getiriyor. Bu hizmetlerden farklı olarak Relaycaster belirli bölgelerle veya veri merkezleriyle sınırlı değil. RelayCaster sayesinde internet altyapısıyla erişilebilen her yere ve her mesafeye içerik dağıtımı mümkün. Opsiyonel şifreleme ile tüm göndericiler ve alıcılar arasındaki veri akışları korunabiliyor.

CodecCaster Kod Dönüştürücü

Gerçek zamanda kod dönüştürmeye yönelik anahtar teslimi çözüm, MPEG TS taşıma akışları için yüksek performanslı ve yüksek kaliteli IP tabanlı format çevrimi ve bit hızı azaltımı sunuyor. CodecCaster MPEG-2, AVC/H.264, HEVC/H.265 için uyarlamalı akışa yönelik olarak çoklu bit hızlarına kod dönüştürmeyi ve hız dönüştürmeyi tamamen destekliyor. Sesin düz geçişi ya da AAC, MPEG ses ve Dolby Digital Plus için ses kod dönüştürme mümkün. Aynı anda kod çevrimi yapılabilecek görüntü akışı sayısı yapay olarak sınırlı değil; tüm birimler sistemin maksimum kapasitesine erişene dek sınırsız giriş akışı ve çıkış profili sayılarıyla serbestçe yapılandırılabiliyor.

R&S PRISMON Çoklu Görüntüleyici

IBC’de TV yayın ve internet akış medya hizmetlerine yönelik gelişmiş içerik izleme üzerinde yoğunlaşan Rohde & Schwarz, canlı ortamda en son SMPTE 2110 ve AMWA IS-04 taslakları için karşılıklı çalışma uyumluluğu kurulumlarının sergilendiği IBC 2017 IP Showcase’e aktif olarak katılarak R&S PRISMON çoklu görüntüleyicisini tanıttı. Fuarda Rohde Schwarz’ın alt firması olan GMIT GmbH, R&S PRISMON’a bulut tabanlı bir destekleyici hizmet olarak virtuWall güvenli mobil izleme hizmetini tanıttı. virtualWall uygulaması dağıtık bir R&S PRISMON probları takımından izleme bilgisinin uzaktan güvenli görüntülenmesini sağlıyor. Böylece tesis dışındaki operasyon personeli, internet yoluyla standart mobil aygıtlar üzerinde yayın ve akış medya hizmetlerinin takip ve durum değişkenlerine gerçek zamanda erişebiliyor.

www.rohde.schwarz.com.tr

Önceki Makale
Røde
Sonraki Makale
Ross Video
Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Okunanlar
Dergi