Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sony 69. Mühendislik Emmy Ödüllerinde Philo T. Farnsworth Kurumsal Başarı Ödülüne Layık Görüldü
Sony 69. Mühendislik Emmy Ödüllerinde Philo T. Farnsworth Kurumsal Başarı Ödülüne Layık Görüldü
06.11.2017 15:19

Sony, Kaliforniya'nın Los Angeles şehrinde 25 Ekim 2017'de düzenlenen 69. Mühendislik Emmy Ödüllerinde Television Academy tarafından Philo T. Farnsworth Kurumsal Başarı Ödülüne layık görüldü.

Ödül, ilk kez hayata geçirildiği 2003 yılından bu yana, uzun süreli katkılarıyla yayıncılık sektöründe televizyon teknolojisi ve mühendisliği üzerinde büyük etki yaratan şirketlere ve kuruluşlara takdim ediliyor.

Television Academy, Sony'nin teknoloji, içerik ve hizmetler bakımından sunduğu katkılarla televizyon prodüksiyonunun her alanında yarattığı ciddi etkiyi takdir etti. Sony, senaryolu/senaryosuz eğlence, haber toplama ve spor yayını dahil, televizyon prodüksiyonunun hemen hemen her türünde önemli bir profesyonel ekipman tedarikçisi konumunda bulunuyor.

Sony Profesyonel Çözümler ve Hizmetler Grubu, Medya İşleri Başkan Yardımcısı Hiroshi Kiriyama, "Sony'nin yayıncılık sektörüne uzun süredir yaptığı katkıların böyle dikkate değer bir şekilde takdir edildiğini görüyor ve bu ödüle layık görülmenin gururunu yaşıyoruz" dedi.

Kiriyama, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sony'de VTR gelişiminin tarihi, U-matic, Betacam ve HDCAM-SR formatlarının yanı sıra optik disk devrine aktardığımız teknoloji ve pratik bilgi birikimimizle başladı. Dijitalleşme, daha yüksek çözünürlük, video sıkıştırma ve iletme teknolojileri de mühendislik alanında büyük dönüşümlere yol açarak tarihte önemli roller oynadı. Ancak Sony yeniliklerin hiçbirini tek başına başarmadı; bu yenilikler çok sayıdaki müşterinin beklentileri, fikirleri ve önerileriyle elde edildi. Sony'nin teknoloji gelişimi tarihi aynı zamanda Sony'nin müşterilerinden önemli şeyler öğrenme tarihidir. Bu vesileyle tüm müşterilerimize samimi minnettarlığımızı bir kez daha ifade etmek isteriz."

Sony, sektörün dönüşen ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılamaya devam ediyor ve hem içerik değeri hem de iş akışı verimliliği yakalamak üzere teknoloji, ürünler, hizmetler ve çözümler tedarik etmeye büyük önem veriyor.