Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Athensa Playout Çözümü
Athensa Playout Çözümü
14.11.2017 15:50

Çok yönlü ve bağımsız çalışan Athensa Playout, günümüzün yayın tesislerinde ihtiyaç duyulan playout otomasyon işlemlerini sağlıyor. Modüler mimarisi sadece her boyutta yayın kuruluşlarına değil, aynı zamanda kesintisiz içerik playout otomasyonu gereksinimi duyan medya uzmanlarına da uygun. UHD/HD/SD-SDI veya IP akışlı olarak alınabilen Athensa Playout, haftada 7 gün, günde 24 saat müdahalesiz çalışmayı garantiliyor.

Teknik Özellikler:

  • Yeni kullanıcı arayüzü ve kişiselleştirilebilen görünüm
  • Açılıp kapanır oynatma listesi blokları
  • UHD desteği
  • AJA desteği
  • RTMP desteği
  • HEVH/H.265 desteği
  • Başka firmanın ürününü pazarlama

MPEG2, AVC/H.264, HDV ve DV sıkıştırma ölçeklendirme ve donanım bağımsızlığı, Athensa Playout’un öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor. Zamanın kritik önem taşıdığı canlı çalışmalar için ideal bir çözüm. GPI, RS232, VDCP yoluyla profesyonel aygıt desteği sunan Athensa Playout, yedekli playout işlemiyle hatasız çalışma sağlıyor.

Athensa Playout Multi Parallel Output (AP MPO) iki veya daha fazla çıkışla çalışabildiği için yayıncılar içerikleri dağıtmak için gereken her kombinasyonda paralel çıkışları kolayca sunabiliyorlar. UHD SDI, HD SDI, SD SDI playout ve IP akış çıkışı, veya örneğin aynı anda H.264 (MPEG-4) ve MPEG-2 çıkışı mümkün.

Athensa Playout bilinen hemen her yapım platformundan MPEG1/2/H.264, HDV ve DV akışlarını destekleyerek, AVI, MPEG, WMV, Quick Time veya MXF içerik sağlıyor. Leitch ve Seachange gibi üçüncü firmaların dosyaları da orijinal biçimleriyle destekleniyor.

Canlı yapımlar için yayın sırasında oynatma listesinde here türlü değişikliği yapmak mümkün. Sıraya sabitlenmiş veya kilitli klipler olmuyor. O anda yürütülmekte olan hariç oynatma listesindeki her klip kırpılabiliyor, düzenlenebiliyor ve yeri değiştirilebiliyor. Dahası, oynatma listesi sırası yayın sırasında “bir sonrakine geç” gibi komutlarla değiştirilebiliyor. Bu tip sıra değişiklikleri, o anki playout oturumunu durdurmadan, kesintisiz olarak gerçekleştiriliyor. Çeşitli etkinliklerin veya Vanlı akışların eklenmesine ve yürütülmesine imkan veren güçlü Live Show Clipboard, canlı yapımları kolaylaştırıyor.

Ürün Playout Çözümü
Marka Athensa
Firma Athensa Techlab Türkiye
Telefon 0850 532 75 69
Web www.athensa.tv

En Çok Görüntülenenler
Dergi