Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > West Yorkshire’da Üniversiteye Panasonic Ürünleri
West Yorkshire’da Üniversiteye Panasonic Ürünleri
22.11.2017 11:26

Üniversitelerin öğrencilere kendi istedikleri zaman öğrenme, kaçırdıkları kısımları izleme, sınavlardan önce yeniden izleme imkanları ve farklı öğretim yolları sunmalarıyla birlikte ders kayıt sistemleri yaygınlaşıyor. 

Sistem kurulumcusu Roche AV ve dağıtıcı Holdan ile birlikte çalışan Panasonic, Huddersfield için Panopto kayıt ve kurgu yazılımı da içeren eksiksiz bir ders çekim ve kayıt çözümü oluşturdu.

Huddersfield Üniversitesi’ndeki yenileme çalışmasının merkezinde Panasonic AW-HE2 uzaktan kumandalı kamera var. Küçük boyutlu bu kamera, Panasonic PT-RZ370 3.000 lümen projektörler ve uzaktan kumanda ihtiyacını ortadan kaldıran Extron denetim sistemi kurulumu içeren daha geniş bir ses-görüntü (AV) yenileme projesinin parçası olarak kuruldu. 

Roche AV’nin proje süresince ilk fikir aşamasından kurulum ve kesintisiz izlemelere kadar rolü, kurulumun başarısında vazgeçilmezdi. Sonuç olarak üniversite bugün alternatif bir eğitim yolu sunuyor. Öğrenciler bir dersi birden fazla kez izleyebiliyor, notlar üzerinde dolaşabiliyor, bir konuyu anlayıp anlamadığını defalarca kontrol edebiliyorlar.

Huddersfield Üniversitesi’ndeki yenileme çalışması, 112 adet AW-HE2 kameranın ve 37 tane PT-RZ370 projektörün kurulduğu, büyük bir proje.

Huddersfield Üniversitesi, başka bir üniversiteyi ziyaret eden Rektör Yardımcısının öğrencilerin önceki derslerin ve seminerlerin kayıtlarını oynatabildiklerini görmesinden sonra dersleri kamerayla kaydetme yönünde yatırım yapma kararı verdi. Son yılarda yerleşkenin sonundaki Oastler binası gibi bir dizi gelişmeyle beraber, bir teknolojik yenileme için doğru zamanın geldiği düşünüldü.

Panasonic teknolojisi en büyük etkiyi, 17 milyon sterlinlik binanın dört katındaki her salon ve odanın bir AV yenilemesine girdiği İşletme Bölümünde yaptı. 

PT-RZ370 içerisindeki hataya karşı dirençli SOLID SHINE lazer teknolojisi, klasik ampullü projektörleri aşan bir renk ve parlaklık düzeyiyle 20.000 saat bakım gerektirmeden çalışma sunduğu için, yeni donanım Huddersfield Üniversitesi’nin bakım masraflarını azaltmasına yardımcı olacak. 

Projektörün güneş ışığı altında izlenebilmesi, bir sınıf veya amfinin parlak ışıklı ortamında bile görüntü netliğini koruyor. Dahili sensör ortam ışığını ölçerek yarım ton renk ve parlaklık düzeylerini otomatik olarak ayarlıy7or, böylece ışıkları kapatmaya gerek kalmıyor. 

Panasonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 425 17 00 numaralı telefondan Başarı Yayıncılık’ı arayabilirsiniz.