Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Asimetrik RoscoVIEW ile Türkiye’de Bir İlki Gerçekleştirdi
Asimetrik RoscoVIEW ile Türkiye’de Bir İlki Gerçekleştirdi
24.11.2017 10:11

Asimetrik, Alman TV kanalı ZDF Türkiye ofisi için Türkiye’de bir ilk olarak RoscoVIEW ürünü uygulaması gerçekleştirdi. RoscoVIEW ile çevre ve dış ortam ışık seviyesi ideal olarak ayarlandı. 

RoscoVIEW, film ve televizyon profesyonelleri için benzersiz bir kontrol sistemi. Pencerelere yerleştirilen RoscoVIEW panel ve kamera lens önüne yerleştirilen filtreden oluşuyor. Pencerelerde bulunan RoscoVIEW panelleri ile kamera filtresini döndürerek dış pozlamayı kolayca kontrol edebilirsiniz. Kamera filtresini döndürmek, RoscoVIEW filtresinin yüklendiği penceredeki polarizasyon derecesini değiştiriyor. Bu pencere boyunca görülen dış parlaklığın % 100 kontrolünü sağlıyor. Odaya gelen ortam ışığı sadece bir f/stop azaltılıyor.

1 adımlı doğrusal polarizör RoscoVIEW, akrilik paneller, veya özel uygulamalar için film olarak alınabiliyor( kaplama alanı sınırlıdır)r. Kamera için RoscoVIEW filtre 2 boyutta motorlu, IP denetimli rotatörler (motorlu uzakdan kumanda) ya da bir grup standart sinema ve televizyon tipi boyutta mattebox filtreler (manuel kumanda ) olarak mevcut.

RoscoVIEW ile RoscoVIEW Camera Filter arasında herhangi bir ek ürüne ihtiaç yokturç Hatta plastik, film veya bant gökkuşağı etkisi yaratabiliyor. Çift kırılma (briefringence) olarak adlandırılan bu etki, üretim sürecinde çizilen bir plastikten kaynaklanıyor. Plyester ve polikarbon, bu etkiyi yapan plastikler arasında yer alıyor. 

Pencerelerinde patlamaya dayanıklı kaplamalar veya tabakalar olan stüdyolarda RoscoVIEW kullanılmadan önce test edilmelidir. Bu malzemeler çift kırılmaya neden olabilir.

RoscoVIEW, tüm pencereler tek düzlemde ve dış pozlamanın kararlı ayarlanmasını sağlıyorsa iyi çalışıyor. Eğimli veya açılı pencereler olması durumunda etki de farklılık gösteriyor. Polarizasyon etkisinde kamera ile RoscoVIEW arasındaki mesafe önemli rol oynuyor. Mesafe arttıkça, etki pencereler arasında birbirine daha benzer hale geliyor.

Polarizasyon etkisi RoscoVIEW’a 90 derece iken en iyi, ve 90 derecenin her iki tarafında yaklaşık 45 dereceye etkilidir. 

RoscoVIEW lens odağının kamera ve filtre arasında hedef sunucu/nesne üzerinde olduğu durumlarda kullanıma yönelikdir. RoscoVIEW en iyi, odak ön plandaki bir nesne üzerinde iken bir arka plan olarak çalışıyor. Rosco satın alımdan önce yeterli boyutta bir RoscoVIEW paneliyle RoscoVIEW kamera filtresiyle eksiksiz bir kamera testi öneriyor. 

LCD/LED TV ekranları yapılarında bir polarizasyon filtresi kullanıyorlar. RoscoVIEW kullanılırken bu LCD/LED TV’lerden birisi kameranın üzerinde kullanılırsa, görüntüsü RoscoVIEW’ın pencere üzerine monte edilmesine benzer şekilde etkileniyor. Plazma televizyonlarda polarizör olmadığı için bundan etkilenmiyorlar ve Rosco’nun önerdiği tek kamera üzeri monitör türü. 

RoscoVIEW içmekan kullanımı içindir. Yağmura maruz bırakılmamalı ve malzeme üzerinde yoğunlaşma oluşabilecek kadar yüksek nemli alanlarda kullanılmamalıdır. 

Rosco ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 212 80 75 numaralı telefondan Asimetrik’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.