Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Rotolight Anova Pro 2 LED Işık
Rotolight Anova Pro 2 LED Işık
24.11.2017 12:37

Ödüllü İngiliz LED ışık üreticisi Rotolight, yaratıcı görüntü yapımcılarına yönelik Anova Pro 2 kesintisiz ışık ve yüksek hızlı senkron (HSS) flaşı sunuyor. Stüdyo ve olay yerinde profesyonel LED aydınlatma için tasarlanan Anova Pro 2, kendi sınıfındaki en parlak LED ışıklardan biri olarak 1 metre mesafede 10.700 lüks ışık veriyor. Televizyon, film, fotoğrafçılık için yenilikçi özelliklerle dolu Anova Pro 2, Rotolight’ın ödüllü ışık kaynaklarının dördüncü kuşağı. 

Rotolight Anova Pro 2’nin üstün LED teknolojisi, talepleri en yüksek profesyonellere göre tasarlandı. Önceki modelinden %70 daha güçlü çıkış sunan Anova Pro 2, enerjiyi en verimli kullanan LED panellerden biri olarak en iyi güç/tüketim oranını sunuyor. Sadece 72 Watt enerji tüketen Anova Pro 2, televizyon stüdyoları için çalışma maliyetlerini azaltırken, olay yerinde çok iyi pil performansı gösteriyor.

Anova Pro 2 pahalı post prodüksiyon ihtiyacını ortadan kaldırarak üstün renk üretimi (CRI>96, TLCI 91) sağlarken, hem yanıp sönme hem kesintisiz ışık modunda elektronik olarak ayarlanabilen renk sıcaklığı sunuyor (6300-3150K).

BBC, MTV, Discovery Channel gibi küresel yayıncıların sık kullandıkları Londra’nın ilk tam 4K televizyon stüdyosu Celebro, aydınlatma sağlayıcı olarak Rotolight ile çalışmayı tercih ediyor. Celebro Media, Rotolight’ın en son aydınlatma yeniliklerini dünyada ilk kullanan olma yönünde kararlı. Washington, Moskova ve Los Angeles’taki yeni stüdyoları için kısa süre önce 200 adet Anova Pro 2 siparişi verdi.

Hafif yapısına rağmen güçlü ışık çıkışı veren Anova Pro 2, olay yeri çekimlerine de uygun. İtalyan devlet yayıncısı RAI TV, ENG yapım ekipleri için yakında 150 tane Anova Pro 2 satın aldı. Çoğunlukla sahada çalışan RAI TV, bir RJ45 DMX bağlantısı ekleyerek Anova Pro 2 ışıkları çok düşük bir maliyetle stüdyoya da kurup aynı profesyonel sonuçlarla çalışabiliyor. 

Anova Pro 2’deki televizyon ve film yapımcılığına yönelik, kişisel tercihe göre düzenlenebilen ödüllü Rotolight CineSFX (yangın, yıldırım, TV, silah atışı, paparazzi vb için), pahalı, zaman alan eski “flicker-box” iş akışlarına olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Batman, James Bond Skyfall, Tomb Raider gibi dev yapımlarda çalışmış usta görsel efekt uzmanı Stefan Lange ile birlikte tasarlanan patentli CineSFX, statik setlerde hareket efekti benzetimi için zenginleştirilmiş gerçekçilik ve bir Chase FX yeteneğiyle güncellendi. Yeni bütünleştirilen kablosuz Elinchrom Skyport alıcı, 200 metreye kadar mesafelerden CineSFX, renk sıcaklığı ve parlaklık denetimi sağlıyor.

Anova Pro 2 kaynağın profesyonel fotoğrafçılara yönelik güncellenmiş High Speed Sync flaş kapasitesi, %250 güç artışı sağlıyor. Sıfır geri dönüş süresiyle hiçbir çekimin kaçırılmaması, günümüzün yüksek kare hızlı kameraları için ideal bir araç. 

Anova Pro 2 aynı anda kesintisiz bir model ışığı ve HSS flaş olarak fotoğrafçıya kısık ışıklı koşullarda kolay odaklama ve kompozisyonu en iyi duruma getirme imkanı veriyor. Dairesel şekli doğal olarak yumuşak, nesneleri olduklarından güzel gösteren bir ışık çıkışı sağlıyor. 

Ürün Anova Pro 2 LED Işık
Marka Rotolight
Firma Nefan
Telefon 0212 288 41 39
Web www.nefan.com