Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Avid Maestro Grafik Çözümü
Avid Maestro Grafik Çözümü
30.11.2017 09:48

Maestro ailesi artık sadece yayın grafiklerini değil grafik tasarım, stüdyo içi grafik, spor zenginleştirme, sanal set ve artırılmış gerçeklik (AR) özelliklerini de içererek yayıncılara ve medya kuruluşlarına daha ilgi çekici izleyici deneyimleri için etkileyici 2D/3D grafikler sunma imkanı getiriyor.

Avid, MediaCentral ile daha derinden bütünleşen birleşik ve güçlü bir grafik ürünleri serisi sunuyor. En son Maestro grafik ailesi, içerik yaratıcılarına daha hızlı ve verimli çalışma, markalarının rekabet ortamında öne çıkarma imkanı veriyor.

Maestro ürün serisinin en önemli özelliği, MediaCentral platformu ile tam bütünleşme. MediaCentral | Graphics Management modülü ve MediaCentral | Maestro News uygulamasından yararlanan muhabirler, kurgu uzmanları ve operatörler, artık MediaCentral içerisinden öykülerine gelişmiş grafikler katabiliyorlar. Bu imkan daha iyi öykü anlatımı, zengin içerikleri hızla tamamlama ve kısa iş çıkarma süreleri sağlıyor.

Avid Başkan Yardımcısı ve Ürün Müdürü Dana Ruzicka şunları söyledi: “Orad’ı satın alıp üst düzey grafik mükemmeliyeti sunan tüm endüstri lideri grafik ürünlerini ve teknolojisini tek bir Maestro markası altında birleştirmekten heyecan duyuyoruz. Hedefimiz Avid kullanıcıları için en bütünleşik ve güçlü grafik araç setini yaratmak. Yeni Maestro ürün ailesi tüm platformlar üzerinde gerçek zamanda 2D, 3D, sanal ve artırılmış gerçeklik grafikleri oluşturmak için en iyi grafik çözümlerini sunuyor.

Canlı spor yapımcılığına yönelik yeni, "hepsi bir arada" tarzı yayın grafikleri ve görüntü denetim sistemi Maestro | Sports, veri sürüşlü grafikleri, saha izleyen grafikleri ve görüntü playout yeteneklerini, HD ve UHD çözünürlükleri destekleyen, tek bir kullanımı kolay donanım/yazılım çözümü içerisinde birleştiriyor.

Yayıncılar haber, eğlence, spor yayınlarının stüdyo içinde zenginleştirilmelerine yönelik Maestro | Virtual Set, Maestro | AR, Maestro | TD Control ve Maestro | Interactive ile her türlü platform üzerinde cazip deneyimler sunabiliyorlar. Maestro | Virtual set artık yeni kuşak Xync 2.0 kamera takip çözümü içeriyor. Kurulumu ve bakımı her zamankinden daha kolay olan Xync, en hassas kamera izleme yeteneklerini sunuyor.

Yine Maestro çözümleri şemsiyesi altında yer alan Maestro | Branding ve Maestro | Channel in a Box, master kontrol için görüntü ve grafiklerin gerçek zamanda dağıtımını yapıyor. Avid’in güçlü ve sezgisel grafik yaratma aracı Maestro | Designer, Maestro’nun spor, stüdyo, master kontrol, MediaCentral çözümleri portföyü üzerinde kullanıma yönelik harika grafikler sunuyor.

Avid ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 283 54 39 numaralı telefondan Bilgipark’ı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.