Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Eksiksiz İş Akışları İçin Beş EWS Media Services
Eksiksiz İş Akışları İçin Beş EWS Media Services
04.12.2017 16:13

AWS Elemental Media Services; görüntü sağlayıcılara canlı ve isteğe bağlı (VoD) görüntü içeriklerini bulut ortamında işlemeleri için yenilikçiliğe ivme kazandırma, güvenilirliği yükseltme, ölçeklendirme, hizmetleri paraya çevirme ve toplam maliyetleri azaltma imkanı veriyor. Bugün BT, Pac-12 Networks, Amazon Prime Video, Fox Sports Australia, fuboTV, Nine, Spuul, M2A Media, Cinepolis ve IMAGICA, müşterilerinin görüntü deneyimini AWS Elemental Media Services ile zenginleştiren başlıca içerik sağlayıcılar arasında yer alıyor.

Bir amazon.com şirketi olan Amazon Web Services’ın (AWS) sunduğu, bütünleşik bir hizmetler grubu olan beş adet AWS Elemental Media Services, görüntü sağlayıcı firmaların bulut ortamında güvenilir, esnek, ölçeklendirilebilir görüntü hizmetleri sunmalarını kolaylaştırıyor. AWS Elemental görüntü çözümleri tabanlı bu beş yeni bulut hizmeti sayesinde müşteriler çoklu aygıtlara üstün görüntü kalitesi sunmak için gereken profesyonel özellikleri ve kaliteyi elde ediyorlar. AWS Management Console’a birkaç tıklama ile kişisel tercihe göre düzenlenebilen görüntü uygulamaları oluşturulabiliyor ve peşin sermaye yatırımları gerekmeden sadece kullanılan teknoloji kaynakları için ödeme yapılabiliyor.

Eğlence, spor, haber, eğitim, topluluk, kurumsal işbirliği gibi konularda bugün tüketiciler tablet, akıllı telefon, internet TV ve set üstü alıcılara güvenli ve güvenilir olarak ulaştırılan zengin görüntü deneyimi bekliyorlar. Bu yüksek beklentileri karşılamak için daha önce görüntü sağlayıcıların satın almak zorunda kaldıkları özel amaçlı yayın cihazları esnek değildi, yeni aygıt platformlarına uyarlanmaları yavaştı, en yoğun saatlerdeki talebi karşılamaktan uzaktı ve çoğu en son formatları, çözünürlükleri ve akış tekniklerini desteklemiyorlardı. Dahası, müşteriler küresel bir müşteri tabanına kişisel reklam verme gibi yeni kazanç getiren işletme modellerini benimsemek isterlerse, tüm aygıtlar üzerinde kesintisiz çalışacak bir çözüm için yoğun çaba ve zaman harcamak zorundaydılar.

AWS Elemental Media Services görüntü ve veri merkezlerinin pahalı donanım satın alma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Bu hizmetler, süregiden görüntü operasyonlarının yönetimi için daha önce karmaşık, emek-yoğun olan işlemleri otomatikleştiriyor. AWS Elemental Media Services sayesinde görüntü sağlayıcı firmalar teknolojilerin sürekli demode olmasından kaynaklanan altyapı eskimesi sorununu yaşamıyorlar. AWS Elemental’in yayın kalitesinde görüntü çözümleri ile AWS’nin güvenlik, uzun ömür, güvenilirlik ve ölçeklendirilebilirlik özelliklerini birleştiren AWS Elemental Media Services ile görüntü sağlayıcılar üstün içerik hazırlayıp tesis içinde görüntü altyapısı kurmak yerine bulut aracılığıyla dağıtabiliyorlar. 7 gün 24 saat çalışan canlı yayın kanallarının yönetimi, bir isteğe bağlı görüntü (VoD) varlıklar kütüphanesinin formatının çevrilmesi, yüksek profilli bir canlı etkinliğin internette yayınlanması gibi önceden aylar yıllar süren projeler artık AWS Elemental Media Services sayesinde kısa sürede tamamlanabiliyor. Görüntü sağlayıcılar AWS Elemental Media Services ile gelişmiş teknikler kullanarak görüntü akışlarının içerisine kişiselleştirilmiş reklamlar ekleyerek ek kazançlar da else edebiliyorlar.

AWS Elemental Media Services aşağıdaki hizmetleri sunuyor:

  • AWS Elemental MediaConvert: Yüksek kaliteli görüntü kod çevrimi ve yayın seviyesinde özelliklerle hemen her oynatım aygıtına dağıtım için isteğe bağlı (VoD) içerik formatlama ve sıkıştırma.
  • AWS Elemental MediaLive: Televizyonlar veya internete bağlı aygıtlar için yayın düzeyinde canlı görüntü kodlama. Hızla yayın kanalları veya canlı etkinlikler hazırlama ve izleyicilere güvenilir şekilde ulaştırma.
  • AWS Elemental MediaPackage: İnternet aygıtlarına dağıtım için Start-over TV gibi zengin oynatma deneyimi özellikleriyle canlı görüntü akışları hazırlama ve koruma.
  • AWS Elemental MediaStore: Medya için yüksek performanslı bellek deposundan görüntü dağıtımı.
  • AWS Elemental MediaTailor: İzleyicinin ilgisini arttırmak ve kazançları yükseltmek için kaliteden ödün vermeden görüntünün içerisine hedefe yönelik reklamlar ekleme.

AWS Elemental Media Services diğer AWS hizmetleriyle kesintisiz bütünleşerek, içerik kaydı için AWS Direct Connect ve AWS Snowball; içerik dağıtımı için Amazon CloudFront; izleme için Amazon CloudWatch; yapay zeka için Amazon Rekognition gibi ürünlerle müşterilerin görüntü iş akışlarını geliştirmelerine imkan veriyor.

Dünyanın önde gelen haberleşme hizmetleri şirketlerinden BT, Birleşik Krallık ve yüz yetmişten fazla ülkede müşterilerine hizmet veriyor. AWS Elemental, BT’nin son beş yıldaki TV ve spor platformlarının gelişmesinde önemli bir rol oynadı. Şirket şimdi de AWS Elemental Media Services bulut hizmetlerinden yararlanıyor.

ABD’nin en büyük canlı spor yapım firmalarından Pac-12 Networks, her yıl yaklaşık 850 tane spor etkinliğinin canlı yayınını yapıyor. Önümüzdeki aylarda yedi adet Pac-12 Networks doğrusal kanalının tamamının TV Everywhere hizmetlerini ve Pac-12 Plus ile okullarında hazırlanan yüzlerce etkinliğin internet akışlarını AWS Elemental Media Services üzerinde sunmaya hazırlanıyor.

Amazon Prime Video AWS Elemental MediaTailor hizmetini, daha iyi bir izleyici deneyimi için ana içeriğe kesintisiz eklediği hedefe yönelik reklamları için kullanıyor.

Avustralya’nın öncü spor yayın yapımcısı, ülkenin sevilen aboneli televizyon spor kanalının yayıncısı ve bir numaralı çoklu sporlar web sitesi ve telefon uygulamasının sahibi FOX SPORTS Australia Pty Limited (Fox Sports), AWS Elemental Media Services ile uçtan uca canlı etkinlik ve içeriği paraya çevirme iş akışlarını iyileştirmeyi planlıyor.

Yılda otuz binden fazla spor programı sunan canlı internet akış TV hizmeti fuboTV, temel paketini daha fazla spor kanalı ekleyerek 65 kanala çıkardı. fuboTV kişisel reklam ekleme yoluyla içeriklerini paraya çevirmek için canlı yayınlarında AWS Elemental Media Services bulut ortamını kullanıyor.

Avustralya’daki eğlence, haber, spor ve yaşam tarzı programları yayın ve görüntü içerik işletmesi Nine, ana 9News web sitesinde canlı internet görüntü akış hizmetlerini genişletmek için AWS Elemental Media Services bulut hizmetlerinden AWS Elemental MediaLive ve AWS Elemental MediaPackage paketlerini ve Amazon CloudFront CDN iş akışını denedi ve son derece başarılı bularak kullanmaya karar verdi.

Dünya çapında öncü VoD hizmeti sağlayıcılarından Singapur merkezli Spuul, AWS Elemental MediaLive ile görüntü işleme ve dağıtım altyapısına ölçeklendirme, esneklik ve elastiklik kazandırmayı planlıyor. AWS Elemental MediaPackage ile de kanal geciktirme, yedi günlük Catch-up TV ve Start-over TV işlevlerini destekleyecek.

Bulut medya hizmetleri firması M2A Media, küresel sinema işletmecisi Cinepolis, Japon film, televizyon, reklam post prodüksiyon şirketi IMAGICA Corporation da sundukları hizmetleri AWS Elemental Media Services bulut çözümleriyle zenginleştiren sektör devleri arasında yer alıyor.

EWS Elemental ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.