Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Calrec Artemis Konsol Katar’da Üniversitede
Calrec Artemis Konsol Katar’da Üniversitede
15.12.2017 17:53

Calrec Audio Artemis Light konsol ve Hydra2 ağı, Katar’da Northwestern Üniversitesi’ndeki (NU-Q) son teknolojili görüntü yapım tesisine güç katıyor. Kurumda tam otomatik çalışmaya güçlü ses işleme yetenekleri getiren Artemis Light, tamamen yayın eğitimi amaçlı olması bakımından türünün tek örneği.

NU-Q öğrencileri için en son teknolojilere ve iş akışlarına dayanan bir öğretim ortamı oluşturmak istedi. Yayın stüdyoları, kayıt stüdyosu olarak da kullanılabilen ses sahneleri olduğu için çok yüksek spektrumlu kurulmak zorundaydılar. Artemis masa ve Hydra2 ağ aygıtları öğrencilere, gelecekte yayıncılık kariyerlerinde karşılaşma olasılığı en yüksek cihazlar üzerinde mümkün olan en iyi öğrenme deneyimini sunuyor. 

NU-Q tesisinde altı stüdyo alanı, dört denetim odası, 25 post prodüksiyon sistemi ve iki bilgisayar kurgu laboratuarı var. Kısa süre önce tamamlanan haber odası, ticari yayın tesisleri dahil olmak üzere bile Katar’daki tek kişinin tüm programı yürütebildiği tam otomatik ilk haber odası. Artemis ile birlikte bir Grass Valley anahtarlama sistemi ve bir ChyronHego grafik sistemi, bir Grass Valley Ignite otomatik yapım çözümü tarafından denetleniyor. Bu tam bütünleşme sayesinde operatörler Artemis’in tüm ses yeteneklerine erişebiliyor ve masayı Ignite otomasyon panelinin fader kanatlarından kesintisiz olarak çalıştırabiliyorlar. 

Hydra2 sistemi Northwestern Üniversitesi’ne ses ağı altyapısı sağlıyor ve hemen her sistemi bütünleştiriyor. Hydra2 stüdyoları 7.1 miks sistemleriyle birbirine bağlıyor, konsol bağlantıları MADI arabirimleriyle yapılıyor. Evertz Magnum kontrol sistemi de Hydra2 üzerinden bağlanıyor ve Artemis’ten ses sinyallerini yönlendiriyor. Takip ve denetim için Artemis SNMP verilerini Hydra2 yoluyla bir Evertz VistaLINK sistemine iletiyor. 

Calrec ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 577 23 77 numaralı telefondan Teratek’i arayabilirsiniz.