Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Crystal Vision UP-DOWN-VF Çeviriciler
Crystal Vision UP-DOWN-VF Çeviriciler
17.07.2017 17:36

Crystal Vision’ın Vision kasa sistemi için piyasaya sürdüğü dört adet üst ve alt çözünürlüklere çevrim cihazından her biri farklı uygulamalara yönelik, farklı özeliklere sahip. 3Gbps, HD ve SD kaynaklar arasında esnek üst, alt ve karşılıklı çözünürlüklere çevrimler gerçekleştiren UP-DOWN-VF serisi, Crystal Vision çeviricilerinin bilinen kusursuz resim işleme yeteneklerine sahip olmanın yanı sıra, bazı ilkler de getiriyor; daha fazla sayıda görüntü çıkışı, yedeğe geçişte bypass koruma, hediye SNMP ve senkronlayıcı modellerde bir yedek referans opsiyonu var.

UP-DOWN-VF serisinin çıkış görüntüsünün kalitesi, hareket uyarlamalı ayırma (de-interlace), dört dikey filtre karakteristikli alt çözünürlüğe çevrim, ayarlanabilen ayrıntı zenginleştirme ve gürültü azaltımı teknolojilerinde kaynaklanıyor. RGB ve YUV yükseltme ve kazanç kontrolleri, renklerin aslına sadık kalmalarına yardımcı oluyor. UP-DOWN-VF serisi aynı anda iki farklı çevrim gerçekleştirebiliyor ve çift çıkış veriyor. Her çıkış grubu ayrı ayrı SD veya 3G/HD olarak seçilebildiği için, her iki çıkışı SD, her ikisini 3G/HD (720p, 1080i veya 1080p), ya da bir çıkışı 3G/HD diğerini SD olarak yapılandırmak mümkün. Çeviriciler birden fazla çözünürlüklerde çalışılan kurulumlar için ideal. Aynı anda bir sinyalin HD ve SD kopyaları yaratılıp hem HD hem de SD programlar sunma ihtiyacı kolayca karşılanıyor.

UP-DOWN-VF serisinde dört model var. UP-DOWN-A-VF  dört tane gömülü ses grubunu yöneten temel model. UP-DOWN-A-VF’ye benzeyen UP-DOWN-AS-VF, ilaveten iki formatta zaman ayarlı sinyaller veren iki aşağı akış senkronlayıcı içeriyor ve Vision kasasından dağıtılan çift senkronizasyon sinyalinin avantajıyla bir yedek referans seçeneği ve kolay kablolama sağlıyor. UP-DOWN-AS-VF çeviricideki esnek görüntü ve ses geciktirme seçenekleri, tüm sinyallerin eşleştirilmesini ve gelişmiş Dolby E yönetimi sunuyor. Daha fazla özellik isteyen yayıncılara yönelik UP-DOWN-ATX-VF, ses yönlendirme, AFD ekleme ve okuma, farklı çözünürlükler arasında hem teletekst hem de kapalı yazıların taşınması ve zaman kodu çevrimi özelliklerine sahip. UP-DOWN-ATXS-VF ise UP-DOWN-ATX-VF’nin tüm özelliklerine ek olarak iki aşağı akış senkronizörü, görüntü ve ses geciktirmeleri, Dolby E yönetimi sunuyor.

Crystal Vision Genel Müdürü Philip Scofield yorum yaptı: “Binlerce Crystal Vision üst ve alta çevirici, dünyanın en büyük yayıncılarından bazılarının yüksek tanımlı (High Definition) ve standart tanımlı (Standard Definition) kanallar arasında program malzemeleri paylaşırken, kalite düzeyini korumalarını sağladı. UP-DOWN-VF aynı çevrim kalitesini sürdürürken, bütünleştirmeye yardımcı özellikler de getiriyor.”

96mm x 325 mm boyutlu kartlardan oluşan UP-DOWN-VF serisi, diğer Vision arabirim veya IP kartıyla birlikte, 3U kasaya 20 adede kadar üste ve alta çevirici sığmak üzere Vision 3 kasaya yerleştirilebiliyor. UP-DOWN-VF girişlere ve çıkışlara erişmek için üç farklı kasa arkası modülüyle kullanılabiliyor. Normal arka modül VR01 her çıkışın üç sinyalini sağlıyor; bugüne kadar bir Cyrstal Vision üste ve alta çeviricide bulunan en çok çıkışı sunuyor ve sistemde ek dağıtım yükselteci ihtiyacını azaltıyor. 

Sisteme fazladan bir güvenlik katmanı getiren VR03 arka modülde enerji kesilmesi veya kart çıkarma durumunda yedeğe geçişte bypass koruma var; ilk olarak bir Crystal Vision çeviricide yer alan bu özelik, ilk çıkış grubunu girişin değiştirilmemiş çoklu kopyalarını dağıtmak amacıyla kullananlar için avantajlı. 

VR14 arka modül bir fiber giriş veya çıkış opsiyonu (FIP-VF, FOP-VF ve FIO-VF) kullananlar için tasarlandı.

Denetim ve takip Vision 3 kasasındaki bütünleşik kontrol paneli, VisionPanel uzaktan kumanda paneli, ücretsiz verilen SNMP veya VisionWeb Control web tarayıcı yazılımı kullanılarak yapılıyor. 

Ürün UP-DOWN-VF Çeviriciler
Marka Crystal Vision 
Firma Teratek
Telefon 0216 577 23 77 
Web
www.teratek.com.tr