Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Türkmenistan 5. Asya Oyunları’nda AEQ Teknolojisi Kullanıldı
Türkmenistan 5. Asya Oyunları’nda AEQ Teknolojisi Kullanıldı
18.12.2017 14:43

Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat, 5. Asya Salon ve Dövüş Sanatı Oyunları’na ev sahipliği yaptı. 60’dan fazla ülkenin temsil edildiği oyunlar, Aşkabat merkezinde inşa edilen dev Olimpiyat Kompleksi’nde gerçekleşti. 15 yarışma salonu ve 30 farklı binadan oluşan stadyumun yayıncılık açısından son derece kompleks ve zorlu yapısı, hizmet sağlayıcıları da özel projelere ve kurulumlara yönlendirdi. 

Saparmurat  Türkmenbaşı Olimpiyat Stadyumu görkemli bir resmi açılış töreni ile yarışmalara start verdi.  Geleneksel Salon ve Dövüş Sanatları sporları yanında binicilik, bisiklet, tenis, satranç, bowling, kemer güreşi ve hatta elektronik sporlar olmak üzere 21 spor dalında yarışmalar yapıldı ve yayına alındı. 6.000 seyirci kapasiteli Velodrome alanında ise özellikle bisiklet yarışlarına yer verildi. İki hafta boyunca, 17 farklı ülkeden, on binden fazla sporcu madalya için yarıştı.

Türkmenistan yeni Olimpiyat kompleksinde bulunan 30 farklı binadan biri de Uluslararası Yayın Merkezi olarak düzenlendi. 

Organizasyon komitesi, müsabakaların dünya çapında yayının sorunsuz bir şekilde devamlılığını sağlamak için tercihini AEQ teknolojisinden yana kullandı.

Sistem oluşturulurken, 52 adet AEQ OLYMPIA 3 Dijital Muhabir/Yorumcu (Commentary) ünitesi kullanıldı. Bu yorumcu üniteleri yine AEQ BC2000-D matriksler aracılığıyla gerekli noktalara yönlendirildi. Ses sinyallerinin, Aşkabat’taki tüm yayın kuruluşlarının merkez stüdyolarına gönderilmesi ise 40 adet AEQ PHOENIX Audiocodec ile sağlandı.

Yayıncılık sektöründe 35 yılı geride bırakan İspanyol AEQ firması, bu projenin başarılı bir şekilde tamamlanması için kurulum, devreye alma ve yapılandırma aşamalarında Jose Antonio Martinez ile 3 yıl boyunca işbirliği yaptı. Madrid’de oluşturulan uzman ekip, Aşkabat’ta teknik servis ve sistem çalışması sağlamak için sürekli stadyumda bulundu.

AEQ ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0312 438 68 18 numaralı telefondan İdeaPro’yu arayabilir veya www.ideapro.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.